Yıllardır atıl durumda olan Trabzon Beşikdüzü'ndeki teleferik için nihayet adım atıldı.

Songül MAZLUM - Trabzon’da yıllardır atıl durumda olması tepki çeken Beşikdüzü Teleferik için ihaleye çıkılıyor. İhale 3 Ağustos’ta gerçekleştirilecekken, ihaleye katılacak olan iş insanından 30 milyondan az olmamak üzere bankalar nezdindeki kullanılmamış nakdi veya gayrinakdi kredisi ya da üzerinde kısıtlama bulunmayan mevduatını gösteren banka referans mektubu isteniyor.

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde 100 milyon TL harcanarak yapılan ve yıllardır işletilemediği için tepki toplayan Beşikdüzü Teleferik için belediye nihayet ihaleye çıkıyor. Beşikdağ Turizm ve Doğa Sporları Merkezi’nde bulunan mevcut ticari tesislerin yapımının tamamlanması ve teleferik tesisi ile birlikte 29 yıl süreyle işletilmesi işi için çıkılacak ihalede, ihaleyi kazanan firmanın otel, otopark ve ticari tesisleri de yapması bekleniyor. Kiracı, ayrıca yaptığı tüm yapı ve tesislere ait demirbaşları ve binaları da bakım ve onarımları yapılmış şekilde Beşikdüzü Belediyesine fatura karşılığında devir edecek.

Beşikdüzü CHP’de yeniden Kıran dönemi Beşikdüzü CHP’de yeniden Kıran dönemi

İhale 3 Ağustos 2022’de saat 14.30’da Beşikdüzü’nde gerçekleştirilecek. İhale dokümanının satış bedeli 3 bin TL olarak belirlenirken, ihaleye katılacak olan iş insanından 30 milyondan az olmamak üzere bankalar nezdindeki kullanılmamış nakdi veya gayrinakdi kredisi ya da üzerinde kısıtlama bulunmayan mevduatını gösteren banka referans mektubu isteniyor. Geçici teminat tutarı 2 milyon TL olarak belirlenirken, tesisin inşaat süresi ise yer tesliminden itibaren 18 ay olarak saptandı.