Beşikdüzü’nde tartışma yaratan Mavi Karadeniz Gemisi için satış kararı alınmıştı.

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde satışı tartışma konusu olan Mavi Karadeniz Gemisi için satış kararı alınmıştı. Satış için açık ihale yapılmasına karar verilirken, muhammen bedelin bir milyon 691 bin 807 TL olduğu öğrenildi. İlçede restorana dönüştürülmesi ya da batırılarak dalış turizmine hizmet etmesi beklenen Mavi Karadeniz Gemisi, alınan kararla birlikte gözden çıkarılmış oldu.

AW486746_01-1

Trabzon Belediyesi tarafından, dönemin AK Partili Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun girişimleriyle Beşikdüzü ilçesine bedelsiz olarak verilen Mavi Karadeniz gemisi yaklaşık 5 yıldır ilçe limanına demirlemiş vaziyette bekliyordu. İlçe belediyesinin ekonomik sorunlar yaşamasının ardından satılması gündeme geldi. CHP’li Belediye Başkanı Ramis Uzun geminin satışından yana tavır alırken, ilçenin simgesi haline gelen geminin satılmasını istemeyenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı. Kamuoyunda restorana dönüştürülmesi ya da batırılarak dalış turizmine hizmet etmesi yönünde beklenti olan Mavi Karadeniz için satış kararı alındı. Satış için açık ihale yapılmasına karar verilirken, muhammen bedelin bir milyon 691 bin 807 TL olduğu öğrenildi. Satış ihalesi 19 Nisan Salı günü saat 14.00’de Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı salonunda yapılacak.

Trabzon'da, Oğullarını kaybeden aile Türk adaletine seslendi Trabzon'da, Oğullarını kaybeden aile Türk adaletine seslendi

Haber: Songül MAZLUM