Fatoş YETİMHELLAÇ - Beşiküdüzü Belediyesi tarafından 1-8 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ancak hiçbir şekilde tanıtımı yapılamayan kitap fuarı ile ilgili fuara katılım sağlayan yazar ve yayınevi sahipleri yaşanan aksaklıkları anlattı. Trabzon’da düzenlenen 3 kitap fuarının en kötüsü olduğunu söyleyen katılımcılar, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un yazarların ve yayınevlerinin ulaşım sorununu bile çözemediği öğrenildi. Yazarlara ve yayınevlerine başınızın çaresine kendiniz bakın denildiği iddia edildi.

Beşikdüzü’nde kitap fuarı fiyaskoyla sonuçlandı (3)-1

Ramis Uzun gerçeklere yine kızmış! Ramis Uzun gerçeklere yine kızmış!

BEŞİKDÜZÜ BELEDİYESİ FUARA SAHİP ÇIKMADI

Kitap fuarına katılan yayıncılardan biri, “Bu yıl Trabzon'da üç ilçe belediyesi kitap fuarı düzenledi. Ortahisar, Akçaabat ve Beşikdüzü. Bunların arasında en berbatı Beşikdüzü'ydü ve belediye hiçbir şekilde etkinliğine sahip çıkmadı. Ne belediye yetkilileri doğru dürüst geldi destek oldu ne de düzgün bir organizasyonla birlikte fuarı tanıtabildi. İl dışından fuara katılmak için gelen yayıncılar bile hem fuar organizatörüne hem belediyeye tepki gösterdi” dedi.

Beşikdüzü’nde kitap fuarı fiyaskoyla sonuçlandı (1)

YAZAR VE YAYINEVLERİNİN BAŞININ ÇARESİNE BAKMASINI BİLE SÖYLENDİ

İddialar göre fuara merkezden gelen bazı yazarlar dönüşte toplu taşıma olmadığı için ilçede kaldı. Belediye Başkanı Ramis Uzun'dan ve Ramis Uzun'un kitap fuarıyla ilgilenmesi için görevlendirdiği Meclis Üyesi Mehmet Aydın'dan ulaşım konusunda destek istendi. Mehmet Aydın halledemeyeceğini, fuara gelen yazar ve yayınevlerinin başının çaresine bakmasını bile söyledi. Ramis Uzun, 3. günden sonra ulaşımı Akçaabat'a kadar ancak çözebildi. Fuara okullardan neredeyse hiçbir katılım olmadı. Fuar ilçede ve basında hiç duyurulmadı. Millî Eğitim'e daha önceden bir tarih verildi, sonra o tarih iptal edildi, yeni tarih verilemedi. Halkın haberi olmadı.