MHP’li Öztürk, Beşikdüzü Belediyesinin Trabzon Tanıtım Günlerine gitmesini ve savurganlığı eleştirdi

Beşikdüzü Belediye Meclisinin MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk, Beşikdüzü Belediyesinin Trabzon Tanıtım Günlerine gitmesini ve savurganlığı hedef aldı. CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Meclis üyelerinin İstanbul’da düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri’ne yönelik eleştirilerinin haklı olduğunu kaydeden MHP’li Öztürk, “Keşke bunları kendi belediye başkanlarına da anlatsaydılar.” dedi. Beşikdüzü’nün turizmden pay alamadığına dikkati çekti.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

ŞEHİRDE ÜÇ YILDIR KANGREN HALİNE GETİRDİĞİN İŞLERLE İLGİLENSENE

Belediye Başkanı Ramis Uzun’u eleştiren MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk, “Çay ocağı gibi gelenin başına bir flor geçirerek hoş geldiniz deyip resim çekil akşama paylaş ayıptır! Ayranın yok içmeye tahterevalli ile gidersin gezmeye gibi. Şehirde üç yıldır kangren haline getirdiğin işlerle ilgilensene. Galata da bilmem ne içmiş… Trabzon’da temmuz ağustos aylarında oteller yaklaşık 500 milyon dolar ciro yaptı. Giyim, yemek, oto kiralama ve diğer hizmetleri de hesaba katarsak toplamda Trabzon’a 1.2 milyar dolar döviz girişi gerçekleşti. Peki Beşikdüzü bundan ne pay aldı? Cevabı hepimiz biliyoruz sıfır.” eleştirilerinde bulundu.

BEŞİKDÜZÜ’NÜN NELERİ KAYBETTİĞİNİ SIRALADI

Trabzon’da yapılmayan tesislerin ve teleferiğin Beşikdüzü’ne büyük kayıplar yaşattığına dikkati çeken Öztürk, şunları kaydetti: “Sahildeki 5 yıldızlı otel, Beşikdağı’ndaki otel ve teleferik aktif olsaydı Trabzon’da barakada kalıp 100 dolar veren turisti acentalar Beşikdüzü’ne tabii ki aktarırdı. Şüpheniz olmasın. 1.2 milyar doların en az 30 milyon dolarını Beşikdüzü alsaydı ne olurdu? Trabzon’dan turistler Karadeniz’in en uzun teleferiğine binmek için günübirlik Beşikdüzü’ne akardı. Beşikdüzü’nde arazi fiyatları ilk yıl 3 kat artardı. Ertesi yıl otel ve restoran yatırımları başlardı. Esnaf dükkanını yeniler vitrinini çeşitlendirirdi. Restoranlar tıklım tıklım dolardı.3-giyim ayakkabı mağazalarının vitrinleri tamamen değişirdi. Berber, kasap, kuru temizleme, kafe, telefon bayi, marketler 17 saat açık kalır rekor kırardı. Taksi minibüs otobüsler 2 vardiya Sis Dağı’na, Erikbeli’ne, Kadırga’ya günlük 150 dolara yolcu taşırdı. Limandaki tekneler saatlik tekne turu yapar saatte 1000 TL alırdı. Esnaf az yemek az pilav değil kiloyla et döner satardı. Yüzlerce genç iş bulur ilçesine geri döner ya da ilçeyi terk etmezdi. Her yıl Trabzon’a gelen aynı yerleri gezen turistler Beşikdüzü’nün güzelliğini keşfeder sosyal medyada gerçek değeri parayla ölçülemeyecek reklamı bedava yapardı. Turizm firmaları yetmeyen Trabzon Havalimanı’na Ordu Havalimanı’nı alternatif yapar ilk durağı da Rize değil Beşikdüzü olarak planlardı. Sadece perşembe pazarında köylü malını pazara indirmekle yetinmez diğer günlerde de tezgah açardı. Aquapark tıklım tıklım dolar ertesi yıl havuzu büyütmenin yollarını arardı. Sahillerde sadece çekirdek dondurma satılmaz envaye çeşit tezgahlar açılırdı. Esnaf başını iki elinin arasına alıp düşünmeyi bırakır ayağa kalkardı. Daha sayayım mı? Okey taşını çekerken parmağıyla yoklayıp ıstakaya tam isabet koyan Beşikdüzü gençliğinin hedefi turizmde çanak kırmak olurdu.”