Beşikdüzü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ortahisar Fatih Mahallesi'nde bulunan lokalinde iftar yemeği düzenledi. .

Büyükşehir Belediye Meclisinin Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu, siyasi ortamı değerlendirdi Büyükşehir Belediye Meclisinin Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu, siyasi ortamı değerlendirdi

İftara Beşikdüzü Kaymakamı Ferhat Vardar, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Dernek Başkanı Mustafa Aygün, AK Parti Ortahisar eski ilçe başkanı Temel Altunbaş, Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Fatih Bektaş ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. İftarın ardından Beşikdüzü'nün sorunları ve geleceği ile ilgili projeler konuşuldu.

Dernek Başkanı Aygün ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Fakülte Birincil Öncelik

Beşikdüzü'nde birlikteliği sağlamak her babayiğidin harcı değil. Konuşurken hepimiz birlikteyiz ancak icraata gelince böyle olmuyor. Öncelikle birlikteliği sağlamamız gerekiyor. Şu an Beşikdüzü'nde en önemli konu Trabzon Üniversitesi'nde yeni açılacak olan fakültelerden birinin ilçesine verilmesidir. Beşikdüzü hem coğrafi olarak hem de sosyolojik olarak buna hazırdır. Fakültenin kurulabilmesi için yeterli alanın yanında yurtta mevcuttur. Bu konu için üzerimize düşeni yapacağız. 

100 Öğrenciye Burs

Dernek olarak senede 100 kadar öğrencinin burs alabilmesini sağlıyoruz. Her ay hiç kesintisiz olarak 25 ailenin hem iaşesini karşılıyoruz hem de kiralarını ödüyoruz. Bu Ramazan ayında 250 tane kumanya verdik, vermeye de devam ediyoruz. Ancak bunun Beşikdüzü'nde ne kadar bilindiğini bilmiyorum. 

Beşikdüzülüler Gelmiyor

Bizim burada bir derneğimiz var ancak buraya Beşikdüzülülerden çok başkaları geliyor. Beşikdüzülü olanlarda başka yerlere gidiyor. Kimseden maddi bir beklentimiz yok, sadece bir arada olmak istiyoruz. Bunun içinde çok fazla mücadele ediyoruz. Bunun haricinde isterim ki biz Beşikdüzülüler, hem bürokraside hem siyasette hem de eğitimde çok iyi yerlerde olalım. Bunu bir türlü başaramıyoruz ancak bunun için mücadele ediyoruz. Geri vites de yok.