Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde CHP Teşkilatı olağanüstü seçime gitti.

Üç ismin başkanlık için yarıştığı seçimi CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu da takip etti. Seçimde başkanlıktan alınması için imza toplanan Ahmet Kıran 36 oyla yeniden başkan seçildi. Başkanlığa talip olan Şakir Yenigün 26 oyda, Adil Barutçu ise 11 oyda kaldı.

CHP Beşişdüzü'nde yeniden kıran dönemi 2

Trabzon'da, Oğullarını kaybeden aile Türk adaletine seslendi Trabzon'da, Oğullarını kaybeden aile Türk adaletine seslendi

CHP Beşikdüzü Teşkilatı Olağanüstü Kongre ile seçime gitti. CHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Kıran, üst kurul delegelerinden ve il delegelerinden imza toplanarak başkanlıktan alınmıştı. Edinilen bilgiye göre, Kıran’ın görevden alınması için 49 imza toplanmış ve bu imzalardan 5’i geçersiz sayılmıştı. İlçe Başkanı Kıran’a karşı yürütülen operasyona Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un da önderlik ettiği iddiaları ortaya atılmıştı.  İlçe de başkanlık seçimi için 43 imzanın yeterli olmasına rağmen Başkan Uzun’un da imza vermesi eleştiri toplamıştı. CHP Beşikdüzü Teşkilatı, kırgınlıklar içerisinde Olağanüstü kongre sürecini dün tamamladı. Başkanlığa başkanlıktan alınması için imza toplanan Ahmet Kıran ile Şakir Yenigün ile Adil Barutçu aday oldu. İlçede yapılan seçimi CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu da takip ederek, “Kongreden çıkacak  sonuç ne olursa olsun bir ve beraber, iktidar için yolumuza devam edeceğiz.” mesajı verdi.

BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Yapılan konuşmalarına ardından delegeler sandık başına gitti. Belediye başkanı Ramis Uzun’ûn, İlçe Başkanlığında istemediği iddia edilen Ahmet Kıran 36 oy alarak başkan seçildi. Başkanlığa talip olan Şakir Yenigün 26, Adil Barutçu ise 11 oyda kaldı.  CHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada da, “İlçemizde bugün yapılan olağanüstü kongre sonucunda eski yönetim tekrar görevi başında...” ifadelerine yer verildi.