Trabzon'da Maraş Caddesi’nin yeni yüzü şekilleniyor Trabzon'da Maraş Caddesi’nin yeni yüzü şekilleniyor

Trabzonspor’un şampiyon olduğu Antalyaspor maçında doğuştan yürüme engelli Emre Vural (30) stada giremeyince Berat Albayrak harekete geçti. Maçı, stadın en güzel yerinden izledi. Vural o anları şöyle özetledi: “Hayatım boyunca hayalini kurduğum maçı, kendime yer bulamadığım için az daha izleyemeyecektim. Ta ki Berat Albayrak devreye girene kadar... Bu tarihi maçta, kendi locasında bizi misafir eden değerli büyüğüm Berat Albayrak'a kalpten teşekkürler”

Samsun’da yaşayan engelli Emre Vural, koyu Trabzonspor taraftarı.. Yoğunluktan dolayı stada giremeyen Vural, Berat Albayrak’la karşılaştı. Hazine ve Maliye eski Bakanı Albayrak’a durumunu anlattı. Bu duruma kayıtsız kalmayan Albayrak, stada girmesini sağladı. Vural, “Ben 30 yıldır engelliyim, hiç ayağa kalkmadım ama o gece bana bir soru sorulsa ‘Emre ayağı mı kalkmak istiyorsun, yoksa Trabzonspor’un şampiyonluğunu mu görmek istiyorsun’ diye. Ben şampiyonluğu seçerdim.” dedi.

Stada giremediğini açıklayan Vural, “Akıl baliğ olduğumdan itibaren sanki sürekli Trabzonspor’u tutuyormuşum gibi bir hayat başladı. Trabzonspor bizim için bir kimlik, bir hayat tarzı. Trabzonspor’un maçı Trabzon’da oynanıyorken eğer ben tribünde yoksam ya hastanede yatıyorumdur ya da başka bir seçenek yoktur. Çok büyük bir şey olması lazım ki ben maça gidemeyeyim.

O gün tesadüfen değerli büyüğümüz Berat Albayrak ile koridorda karşılaştık. Ben de sıkıntımı ona arz ettim ve sağ olsun beni çok güzel bir yerde misafir etti ve maçı birlikte izledik. Bu harika bir duyguydu.” ifadelerine yer verdi.