Süper Lig'de lider Trabzonspor Adana deplasmanında.

Süper Lig'de artık son viraja giren Trabzonspor deplasmanda Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesi bordo mavili takımın artı ve eklerini derledik. Bu sezon önemli maçlarda özellikle iyi oyunlar çıkaran Adana Demirspor’da Balotelli , Trabzonspor’da ise Nwakaeme gibi etkili iki önemli oyuncu yok.

0x0-1650435721001

Peki;

Trabzonspor nasıl oynamalı?

Bir kere rakibin etkili oyuncuları var. Hızlı atağa çıkabilen bir takım. Kayserispor ile karıştırılmasın, iyi pas yapabilen ayrıca set hücumu da oynuyor. Adana’da gündüz 32 derece var. Maç iyi ki akşam oynanacak ve bu saatte sıcaklık 16 dereceye kadar düşüyor. Rakibin muhtemelen 35 bin dolayında da bir taraftar desteği de olacak.

trabzonspor haber (1)-2

Trabzonspor oyun stratejisini iyi yapmalı. Bekleyerek ve beraberlik düşüncesiyle hareket etmeli. Stoperler ve savunma en zayıf yanları. Bekleyerek ve sabırlı oynaması lazım. Açık alanda yakalanırsa Adana Demirspor cezayı kesi verir, şimdiden söyleyelim. Balotelli’nin olmaması Trabzonspor için önemli bir avantaj!

Egemen Korkmaz Trabzonspor'dan ayrıldı! Egemen Korkmaz Trabzonspor'dan ayrıldı!

trabzonspor haber (1)-1

Adana Demirspor laubaliliğe gelmeyecek bir takım. 4.sırayı kovalıyorlar. 4-2-3-1 sistemiyle oynuyorlar. Çok tecrübeli bir takım. Göztepe gibi değil, Kayseri gibi hiç değil. Anında cezayı keserler. Trabzonspor’a 4 puan lazım. Önce beraberliği düşünmeli. Gerekirse kutlamaları haftaya bırakmalı.

trabzonspor haber (1)

Kısacası;

Trabzonspor bu maçı kaybetmemeli!