Trabzon’da Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu başkanlığında 18 ilçenin muhtarlar derneği başkanı iş insanı Vehbi Koç ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Koç, muhtarların sorunlarını dinledi. Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, toplantıda çözülerek “Seçim zamanı muhtarların yanına hiçbir siyasi gelmesin” diyerek eleştirirken Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ilginç iddialarda bulundu.

Fener Rum Patriği Bartholomeos'a Trabzon'da bordo mavili karşılama! Fener Rum Patriği Bartholomeos'a Trabzon'da bordo mavili karşılama!


“BÜYÜKŞEHİRDEN VE TİSKİ’DEN RANDEVU ALAMIYORUZ”


Sürmene Muhtarlar Derneği Başkanı Aslan Aydın “Bizim derdimiz başkadır. 20 yıldır muhtarım. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan randevu alamıyorum. TİSKİ müdüründen 3-4 aydır randevu alamıyorum. Biz kendi derdimizi çözemiyoruz. Özel İdare döneminde de muhtardım. Büyükşehir döneminde dağ fare doğurdu. Özel idare döneminden, büyükşehirden memnun olan birisi var mı? Bir kanun çıkardılar. Hepimizle dalga geçiyorlar. Kırsal kesimde Büyükşehir karar verirse o olacak. Kendi belediye başkanımdan, TİSKİ müdürümden randevu alamıyorum. Çamurlu su içiyorum. Bana ne Amerika’dan, Ukrayna’dan. 3sefer bakan beye söyledim. Cumhurbaşkanlığına yazı yazdım. Büyükşehirden, TİSKİ randevu alamadığımızı yazdım. Köyümüzde çamurlu su içiyoruz.” diyerek tepki gösterdi. 

WhatsApp Image 2022-07-12 at 19.35.21
“DÜKKÂNIMIN ALT KATI 1 AY LAĞIM SUYUNUN İÇİNDE DURDU”


Aktürk ise, “Bu sıkıntılar maksimuma ulaştı. Senin çektiğin sıkıntıyı ben çekiyorum. Birkaç ay öncesinden kendi iş yerimde Uzun Sokak’taki dükkânımın alt katı 1 ay lağım suyunun içinde durdu. Ne genel müdür benle muhatap oldu, ne genel müdür yardımcısı.. Ve benim oraya gelen ekibi de geri çağırdılar. Niye biliyor musunuz? Beni terbiye edecekler. Beni anam babam terbiye etti.

“TERBİYE ETTİRMEYE MÜSAADE ETMEYECEĞİM”


Bu şehre dışardan gelip de bu şehrin çamurunda yoğrulmuş, yağmurunda ıslanmış insanı kimseye terbiye ettirmeye müsaade etmeyeceğim.


BÜYÜKŞEHİRLE İLGİLİ İLGİNÇ İDDİA


Benimle ilgili basında çıkan yazıya maalesef makam beni aramıyor. Makam, basından birini arıyor da beni arattırıyor. Bu tesadüfen bir toplantı değildir. Siyasi yanlı toplantı değildir. Düşündüm taşındım, sesimiz yukarıya en ücra köşelere tarafsız olarak nasıl gider diye düşündüm. Bu şekilde gider diye düşündüm. Geçmişte bu şehirde güzel bayramlaşmalar oluyordu. Belediye binasına gidiyorduk. Bütün siyasi görüşü olan arkadaşlarımız devlet erkânıyla bayramlaşıyorduk. Şimdi var mı? Yok, arkadaşlar.” ifadelerini kullandı.


“BİRİLERİ TARAFINDAN ÖTELENİYORUZ”

WhatsApp Image 2022-07-12 at 19.35.21 (1)
Aktürk, “Bakan Bey bu şehirden gitti. Muhtarlarımızın muhatabı kalmadı. Belediyelerde çavuşların irtibatı varsa, ahbap çavuş ilişkisi ile beraber hizmet alır. Seçim zamanı muhtarların yanına kimse gelmesin. İktidarıyla, muhalefetiyle.. Benim muhtarlarıma hor bakılıyor. Başka gözlüklerle bakılıyor. Ayrıştırılıyor. Dışardan milli birlik mücadelesi verirken benim şehrimde birileri tarafından öteleniyoruz. Sizlerin derdi benim derdi. Bizim en büyük dayanağımız devletimizdir. Devlet baki gerisi geçicidir.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR MUHTARLARA 10 BİN LİRA BÜTÇE AYIRDI


Aktürk, sözlerine diğer şehirlerden örnek vererek devam ederken “Bizim Trabzon’da eleştiri yapıldığı zaman hemen yaptırımlar geliyor. Trabzon Büyükşehir’de Muhtarlar Daire Başkanlığına 2022 yılında tahsis edilen bütçe 10 bin lira, iki tane muhtar maaşı değil. Bu muhtara gösterilen samimiyetsizliktir. Cumhurbaşkanımız muhtarlara müthiş değer veriyor.” şeklinde konuştu.


ÇAMURLU SUYA SAAT TAKILIP PARA İSTENİYOR


Muhtarlar çamurlu sulara saat takılıyor diye tepki gösterirken Aktürk de açıklamaları destekleyerek “Çamurlu suya para istemek, saat takmak ne dinle ne imanla ne adamlıkla bağdaşmaz.” dedi.