Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici bugün bir takım açılış ve ilçe kongre programları için Trabzon’a geldi.

Destici, Trabzon’da önce Ayasofya mevkiinde kargo açılışını yaptı. Yomra’da ise ilçe binası açılışı yapan Genel Başkan Destici, açılıştan sonra vatandaş ve esnafla selamlaştı. 

Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler! Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler!

FP5YIMRXMAIxTi8

BBP Genel Başkanı Destici, “ Bugün Arsin’de sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Karadeniz, Trabzon beni her zaman çekmiştir, cezbetmiştir. Ne zaman davet alsam ister partimle ilgili ister dostlarımdan ister yayla daveti olsun yazın mutlaka katılmaya gayret göstermişimdir. Trabzon, Karadeniz bizim ülke insanımızın kahir ekseriyeti zaten çok sever. Ben şahsım ve ailem ayrı bir sevgimiz vardır. Yemek kültürümüz bile Karadenizleşmiştir. Mutlaka belli zamanlarda mıhlama yapılır. Mutlaka fasulye turşusu bulunur. Hanım bakın ne yazmış. ‘Eğer çarşıya uğrarsan evde mısır unu kalmamış mısır unu al’ diyor. Bana mı düşmüş mısır unu almak. Hanım da Karadenizleşmiş. Karadenizlilerin yapacağı işleri yapıyor. Karadeniz’e yakınız. Trabzon’u, Rize’yi, Giresun’u, Artvin’i, Gümüşhane’yi, Bayburt’u seviyoruz. Buranın insanları vatansever, milletperver. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin ya binlerce ya milyonlarca Karadenizliyle  karşılaşabiliyorsunuz. Avrupa’da da aynı şekilde.

FP5YIMCXEAElNuX (1)

Karadeniz bize büyük bir güç katıyor. Türkiye’nin dünyada gururu olan savunma sanayimizle övünüyoruz. Özellikle son dönemlerde Azerbaycan’ın Karabağ işgal edilen toprakların kurtarılmasında, Rusya ve Ukrayna savaşında çok ön plana çıkan, terörle mücadelede SİHA’ların ve İHA’ların mimarı da Karadenizli Bayraktar’lar.

Haber: Rabia MOLLAOĞLU