Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında Trabzon Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu. Başkan Velioğlu, “Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, kendisini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet ile kıyasladığı ve kamuya açık bir şekilde ‘Biz Hz. Muhammet’ten daha ileri bir noktadayız’ şeklinde ki ifadeleri, tamamına yakını Müslüman olan bir toplumu rencide edici, dini değerlerini küçümseyici ve hassasiyetlerini aşağılayıcı niteliktedir ve asla kabul edilebilir değildir.” dedi.

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında Trabzon Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı bir programda “Biz Hz. Muhammet’ten daha ileri bir noktadayız.” şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren Başkan Velioğlu, “Şarkıcı Gülşen’in bir konserinde söylediği, toplumun bir kesimini rencide edecek sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığını ve yargılanma sürecinde önce tutuklandığını sonra da ev hapsinde yargılanmasına devam edildiğine şahit olduk. Elbette ki hukukun üstün olduğu toplumlarda, hiç kimsenin bir başka kişiyi veya kesimi rencide etmeye, onlara hakaret etmeye hakkı bulunmamaktadır. Bu açıdan, emniyet birimlerinin hazırladığı dosya ile şarkıcı Gülşen hakkında Cumhuriyet savcılığının soruşturma başlatmasını (yargılama usulü hakkında tereddütlerimiz olsa da) son derece yerinde buluyorum.” ifadelerini kullandı.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Genç’in ev sahipliğinde toplandı Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Genç’in ev sahipliğinde toplandı

O ŞARKICI GİBİ YARGILANMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM

Perinçek’in açıklamalarının da kabul edilmesinin mümkün olmadığını savunan Başkan Velioğlu, “Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, kendisini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet ile kıyasladığı ve kamuya açık bir şekilde ‘Biz Hz. Muhammet’ten daha ileri bir noktadayız’ şeklinde ki ifadeleri, tamamına yakını Müslüman olan bir toplumu rencide edici, dini değerlerini küçümseyici ve hassasiyetlerini aşağılayıcı niteliktedir ve asla kabul edilebilir değildir.  Toplumun hassasiyetlerini aşağılayan, dini duygularını rencide eden ve bu yolla toplumda kin ve nefretin oluşmasına neden olan bu şahsın da o şarkıcı gibi yargılanması gerektiğine inanıyorum. Bahsi geçen bu iki benzer hadiseyle ilgili emniyet ve yargı birimlerinin aynı uygulamaları yapması adaletin sağlanması için bir zorunluluktur. Yukarıda saydığımız bu nedenlerden ötürü 6.9.2022 itibariyle Trabzon Adliyesi Cumhuriyet Savcılığımıza, Doğu Perinçek hakkında suç duyurusunda bulundum. Cumhuriyet savcılarımızın en adil şekilde soruşturmasını yapacağına yürekten inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.