Bağdat Caddesi’nde yaşanan hain terör saldırısını ardından yeniden hortlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu düşmanlığına MHP Trabzon camiasından tepkiler sürüyor.

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım ile destek verdi. Tarım’ın paylaşımı şu şekilde:

İYİ Parti Milletvekili Örs'ün son durumu hakkında ilk açıklama yapıldı! İYİ Parti Milletvekili Örs'ün son durumu hakkında ilk açıklama yapıldı!

“Çadırımızı sırtlanların yoluna kurmuş bir milletiz. Coğrafyamız bizim sadece kaderimizdir. Onu korumaya and içmiş ve Atatürk'ün ben bir parti kurdum ama ne bileyim ki benim yolumda gidecektir sözü üzerine, Gençliğe hitabesindeki bütün düşüncelerinin ülkemizin başına gelebileceğine inanan Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından kurulup, liderimiz Devlet Bahçeli tarafından korunarak kuruluş felsefesinin hakkıyla yerine getirildiği siyasi bir partiden çok daha öte bir şeydir Milliyetçi Hareket Partisi.

Türkiye'yi yönetilemez göstermek ve girdiği muhteşem yoldan geri çevirebilmek için iktidar değişikliği dahil her şey planlanmaktadır. Şahsi ve siyasi menfaatlerini her şeyden üstün tutan, sağdan ve soldan kimliksiz trollerin hükümeti ve İçişleri Bakanımızı töhmet altında bırakma gayretlerini görüyor ve esefle kınıyoruz. Her şeyden önemlisi Türkiye Amerika ve Avrupa tarafından ameliyat masasına yatırılmak istenmesi gerçeğidir. MHP'nin büyük desteğiyle kendisini hep güçlü ve savaşabilir hisseden Cumhurbaşkanımız pes etmemiş ve etmeyecektir.

Terör örgütleriyle kararlı ve net bir mücadele sergileyen bir vatan evladımız ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun kendisinin ve ekibinin hedef tahtasında olduğunun anlaşılabilmesi için daha neler yaşamalıyız. Söz konusu alçak terör olaylarının niteliği ve niceliği verdiği tahribattan daha çok değişik kesimlerin ve Cumhur ittifakı düşmanlarının mesajlarında gizlidir. Halen PKK'yı, YPG'yi, FETÖ'yu lanetleyemeden toplu ve yuvarlak sözle terörü lanetlediklerini söyleyenler yaşananlardan siyasi ikbal bekleyen Türk'ün adını silmeye yemin etmişlerle iş birliğinde olan vatan düşmanlarıdır.”

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın desteğini açıkça ilan etmesinin ardından MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli de Bakan Soylu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Trabzon ve Türkiye üzerine görüşmeler gerçekleştirilirken, Başkan Gedikli desteklerini ifade etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Gedikli, “Trabzon’umuzun gururu çok değerli İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile bir araya gelerek, Trabzon’umuz ve Türkiye’miz üzerine sohbet ettik. Sayın Bakanımıza Trabzonluların sonuna kadar arkasında olduğunu ve her daim Soylu Bakanımızın yanında olduğumuzu ilettik. ABD Büyükelçiliğinin vermiş olduğu başsağlığı temennilerini kabul etmediğini ABD’ye bildirmesinin ise bizleri ziyadesiyle memnun ettiğini kendilerine ilettik. Sayın Bakanım Allah (C.C) yar ve yardımcınız olsun…” açıklamalarında bulundu.