Başkan Ramis Uzun’un İmamoğlu’nu takip edip Bakan Karaismailoğlu’nu karşılamaması tepki çekti.

Gözden kaçırmayın

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş’tan dikkat çeken iddia Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş’tan dikkat çeken iddia

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Beşikdüzü’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Belediye başkanı Ramis Uzun’ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu takip etmesi tepki topladı. Başkan Uzun’a Belediye Meclisinin MHP Grubu Başkanı Doğukan Zip, “Ancak Belediye Başkanımız Sn. Rahmi Uzun karşılama protokolüne dahi, katılmayıp Bakanımıza karşı bizleri mahcup etmiştir. Çevre ilçelerimizin milyon dolarlık bir yatırım aldığı dönemde Beşikdüzü Belediyesinin hükümetin bir bakanını karşılamaması ilçemiz adına utanç vesikası olmuştur.” dedi. MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk de, “Birçok hizmetler maalesef ıskalanmıştır. ilçemiz bir fırsatı tepti.” ifadelerini kullandı.

Utanç vesikası olmuştur 2

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Beşikdüzü’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Belediye başkanı Ramis Uzun’ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu takip etmesi tepki topladı. Beşikdüzü Belediye Meclisinin MHP Grubu Başkanı Doğukan Zip ve Meclis Üyesi Önder Öztürk, Başkan Zun yüzünden ilçenin önemli bir fırsatı teptiğini kaydetti. MHP Grubu Başkanı Doğukan Zip, “Hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün ilçemiz için fırsattan istifade edemediğimiz bir günü yaşıyoruz. Hükümetimizin en stratejik bakanlıklarından birisi olan aynı zamanda annesinin de Beşikdüzülü olduğunu bildiğimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu ilçemizi ziyarete geldi. Öncelikle kendisine teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ancak Belediye Başkanımız Sn. Rahmi Uzun karşılama protokolüne dahi, katılmayıp Bakanımıza karşı bizleri mahcup etmiştir. Çevre ilçelerimizin milyon dolarlık bir yatırım aldığı dönemde Beşikdüzü Belediyesinin hükümetin bir bakanını karşılamaması ilçemiz adına utanç vesikası olmuştur. Hizmet alamamayı borca bağlayan Ramis Uzun, hizmet üretme noktasında hiçbir kapı çalmadığı gibi ayağımıza kadar gelen bbakanı karşılama nezaketi bile göstermemiştir. Ben takdiri değerli Beşikdüzülü hemşehrilerime bırakıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Utanç vesikası olmuştur

GERÇEKTEN İLÇEMİZ BİR FIRSATI TEPTİ

MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk, “Arkadaşımın söylediği gibi burada gerçekten birçok hizmetler maalesef ıskalanmıştır. Bütün ilçeler patır patır yatırım alırken özellikle Cumhur ittifakı takır takır kasalarını doldururken, birçok söz alırken bugün Beşikdüzü’nde Belediye Başkanımızın Trabzon’da olması… Bir yardımcısını görevlendirebilirdi. Sayın Bakanımızın annesi Beşikdüzülü. Burada kendisine eşlik edebilirdi, esnaf ziyareti yapabilirdi. Yarım kalan hizmetlerin tamamlanması noktasında birçok yatırımın sözünü alabilirdi. Geçmişte buraya çok Genel Başkanlar geldi. Hepsi de rakip partiler tarafından çok iyi karşılandı. 8 Ağustos 2017’de Cumhurbaşkanımız ilçemizi 3 helikopter, 10 Bakan 20 milletvekili ile geldiği zaman buradaki hizmetler kendisine sunuldu. Yardımcı olundu. Siyasetçiden bu şekilde yararlanmak gerekiyor. Yoksa onu boş ver, bunu boş ver sevdalarının bu ilçeye bir şey kazandırmadığını bugün bir kez daha gördük. Çok söylenecek bir söz yok ama şunu söylemek istiyorum. Sayın Başkanımız seçim öncesinde ‘Harun Demirci ile beraber benim ne farkım var? Ben geçmiş dönem belediye başkanlığımda da hükümetten ne talebim olduysa aldım.’ sözünü her seçim kampanyasında söylemiştir. Bunu da kendisine hatırlatmak istiyorum. Gerçekten ilçemiz bir fırsatı tepti.” şeklinde konuştu.

Songül MAZLUM