CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, akaryakıt maliyetlerinin sürekli arttığına işaret ederek bölgenin bir an önce demir yoluna kavuşturulması gerektiğini savundu.

Trabzon'da freni boşalan minibüs evin çatısına uçtu Trabzon'da freni boşalan minibüs evin çatısına uçtu

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, akaryakıt maliyetlerinin sürekli arttığına işaret ederek bölgenin her ürüne daha büyük zamlarla ulaşmaması için bir an önce demir yoluna kavuşturulması gerektiğini kaydetti.

Demir yolunun Trabzon için bir öncelik olduğuna dikkati çeken Hacısalihoğlu, “Son bir yılda yüzde 200 artan akaryakıt fiyatlarıyla birlikte nakliye ve enerji fiyatları da tavan yaptı.  Görünen o ki ne zamlar ne de akaryakıt fiyatları yerinde duracak. Trabzon gibi ihtiyaç duyulduğu her kalemi karayolu nakliyesiyle yapan bir şehir için de, pazarda markette konfeksiyonda elimizi neye atsak zamlı ve yüksek fiyatla alacağız. Gelinen nokta açık bir şekilde gösteriyor ki şehre en kısa zamanda demir yolu projesi gereklidir. Buradan şehrin yöneticilerine bir kez daha hatırlatıyoruz. Trabzon için demir yolu, olmazsa olmazdır elzemdir, önceliklidir.” açıklamalarında bulundu.