TOKİ'den vatandaşlara yeni müjde! Kampanya ağustosta başlıyor TOKİ'den vatandaşlara yeni müjde! Kampanya ağustosta başlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Diyanet İşleri'nin ve Ali Erbaş'ın hiçbir ulusal günü kutlamamasıyla ilgili eleştiride bulundu.

Israrlı duyarsızlığın, halkı kin ve düşmanlığa götüreceğini belirten Başkan Hacısalihoğlu;"

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021’e ilişkin faaliyet raporu, başkanlık tarafından 2021’de hiçbir ulusal gün veya bayramda program düzenlediğini ortaya koydu. Ulusal bayramlar ve günlere denk gelen cuma hutbelerinde yıllardır Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmayan ve tepkilere neden olan Diyanet, bu durumu Atatürk’ün “millete dua edilmesini isteyen” yazısı ile savundu. İlahiyatçılar ise Diyanetin, bu yazıyı çarptığını vurguladı. Diyanet, Atatürk ve Cumhuriyet “alerjisini” bir adım ileri taşıyarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamadı. Başkan Ali Erbaş ve Diyanet, hiçbir kutlama mesajı paylaşmadı. Bu yapılan Cumhuriyetimizin kurucusuna, Türk Milletine yapılan bir hakarettir. Bu soruşturma başlatılması gereken bir olay. Halkı kin ve düşmanlığa sevk eden bir olay. Bunu asla kabul etmiyoruz, gereken işlemlerin bir an önce başlatılması istiyoruz."şeklinde konuştu.