CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, seçim anket sonuçlarını değerlendirdi.

Rabia MOLLAOĞLU - Trabzon’da ikinci parti olarak çıktığını belirten Hacısalihoğlu, seçime giden sürece işaret ederek saha çalışmalarına dikkat çekti. Yerel seçimlerde her hangi bir ittifakın ise söz konusu olmayacağını sözlerine ekledi.  “1 PUAN ÖNDEYİZ”  Genel anketlerde AK Parti’nin hala birinci parti olarak çıkmasını değerlendiren Hacısalihoğlu, “Genel Merkezimizin yaptığı anketlerde AK Parti’den bir puan önde görünüyoruz. Bazı anketlerde evet AK Parti 1. parti olarak görülebiliyor. Genel Merkezimizin yaptığı anket güvenilir. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Ak Parti’nin bir puan önünde.” dedi. 

Ömer Hacısalihoğlu -3

CHP TRABZON’DA İKİNCİ PARTİ 

Trabzon’daki duruma dikkat çeken Hacısalihoğlu, “Trabzon’un genelinde ise şuanda 2. parti konumumuz devam ediyor. Ama yükseliş trendinde  partimiz. Bunu sadece ekonomik şartlara bağlamamak lazım. Partinin sokakta daha fazla olması vatandaşa daha fazla dokunması var. Genel Merkezden en ücra ilçedeki örgüt birimine kadar herkesin çalışmasına güveniyoruz.” diye konuştu. 

secim-yasasi-degisikligi-tbmm-den-gecti-337

“BAZI İSİMLER FİTNE ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYOR” 

Beşikdüzü’nde bir bardak suda fırtına koparmaya çalıştıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, “Biz kendi belediyelerimizle ilgili anket yaptırıyoruz. Onda da memnuniyetin yüksek olduğu görülüyor. Beşikdüzü’ndeki durum bazı isimler fitne çıkartmaya çalışıyor. Dünyada ilk defa sanki belediye bir şeyi satışa çıkarıyor ya da ihaleye çıkarıyormuş gibi hava oluşturulmaya çalışılıyor. Raporlar teleferiği belediyenin kendi imkânlarıyla işletmesinin zor olduğunu gösteriyor. Ama şuanda belediyenin tesisin çürümemesi için alınmış meclis kararı var. Bu doğrultuda ihaleye çıkılacak. Rakamlar da Beşikdüzü ilçesinde olabilecek rakamlar. Burası İstanbul değil. Her yerin kendine göre bir rayiç bedeli olur. Muhalif bazı kişiler belediyeyi karalamak için bir takım hamleler yapıyor. Bir bardak suda fırtına koparacak bir durum yok.” şeklinde belirtti. 

millet ittifakı 6'lı masa

“YERELDE İTTİFAK OLMAYACAK” 

Trabzon’da ‘Millet İttifak’ının adayı hangi partiden olur’ sorusuna cevap veren Hacısalihoğlu, “Yerel seçimlerde ittifak olacağını düşünmüyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra parlamenter seçime geçileceğine göre ondan sonraki parlamenter demokratik sistemde her parti kendi mecrasında siyasetini yapacak. Herkes kendi kimliğinde siyasetini yapacak. İlerleyen süreçte neyi getirir, götürmez genel merkezlerin takdirindedir. Sadece Trabzon’da değil Türkiye’nin hiçbir yerinde 2024 yerel seçimler için bir ittifakın söz konusu olacağını düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı. 

kılıçdaroğlu 2

Bakan Süleyman Soylu Sürmene'de - CANLI Bakan Süleyman Soylu Sürmene'de - CANLI

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAY OLMA İHTİMALİ YÜKSEK 

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ise “Bizim Genel Başkanımızın aday olması bizleri mutlu eder. Ama Genel Başkanın da ısrarla vurguladığı şey şu. Şuana kadar 6’lı masada hiçbir şekilde isim üzerinde konuşmadık. Ekonomik, sağlık, eğitim anlamında yol haritası çiziliyor. Aday isim en son konuşulacak şeydir. Kemal Bey’in aday olması kuvvetle muhtemeldir. Neticede CHP’nin Genel Başkanıdır ve ittifakın çatısıdır Cumhuriyet Halk Partisi. Aday 6’lı masa tarafından belirlenecek. Bizler de bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.