Trabzonspor hassasiyeti ile bilinen Ortahisar Belediye Başkanı Genç, "Trabzon'un yeni havalimanına ihtiyacı yok. Tesislerin yüzde 90'ı istimlak edilecek. Direnirim. Başarılı olamazsam istifa ederim." açıklamalarında bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nu eleştirdi.

Trabzonspor'un Kampına Bakın Hangi Takımlar Komşu Oluyor Trabzonspor'un Kampına Bakın Hangi Takımlar Komşu Oluyor

Ortahisar Belediye Meclisi Kasım ayı ilk oturumu Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında yapıldı.   Toplantıda söz alan CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun Trabzon Havalimanı konusundaki açıklamalarını eleştirdi. Konu hakkında görüşlerini açıklayan Başkan Genç ise Başkan Ağaoğlu’nun açıklamalarını kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Başkan Genç,

Trabzonspor'un hukukunu korumak konusunda olmamız gereken yerde oluruz ama 8. şampiyonluğumuzu bize getiren Başkanımızın açıklamalarını büyük bir şaşkınlık içerisinde dinledim. Çok tuhaf geldi bana. Bazen bazı açıklamalar için maksadını aşar nitelikte diyerek geçiştirilir ama bu öyle değildi. Açık ve net ifadelerdi. Trabzon'a havalimanı konusundaki açıklamalarını kabul etmemiz mümkün değil. Şehri tehdit edercesine direnirim ifadesi doğru değil. Havalimanının ikinci piste ihtiyacı var. 207 metre pist uzunluğumuz.  3000 metre uzunluğunda pist olması lazım.” ifadelerini kullandı.

Asıl önemli olan Trabzon halkı (4)

“TRABZONSPOR'UN HUKUKU NASIL KORUNACAKSA GİDER DEVLETTEN TALEP EDERİZ”

Açıklamaları kabul edilebilir bulmadığını vurgulayan Başkan Genç, “Hayretle izledim kabul etmemiz mümkün değil. Bu açıklamasını tashih etmişti. Daha da tashih eder açıklamaları yapmalıdır. Trabzonspor'un hukuku nasıl korunacaksa gider devletten talep ederiz. Trabzonspor hepimizin gözbebeğidir. Belki bu vesile ile daha güzel tesislere kavuşma imkanı olur. ‘Direnirim olmazsa istifa ederim’ açıklaması yanlış. Tashih edilecektir. Bu konuda Meclis Üyesi arkadaşlarımız gibi değerlendiriyorum. Havalimanı, ihtiyaç olarak görülmüş Merkez tarafından kabul edilmiş. Bu ihtiyacın karşılanması için hep birlikte çalışmalıyız.” açıklamalarında bulundu.