Trabzon Kahramanmaraş Caddesi bugün akşam saatlerinde açılışını gerçekleştiriyor. Ortahisar Belediye Başkanı Genç törende önemli değerlendirmelerde bulundu.

Trabzon Akçaabat resim ve renklerle şenlendi! Trabzon Akçaabat resim ve renklerle şenlendi!

Trabzon Kahramanmaraş Caddesi açılışında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç açıklamalarda bulundu. Kutlamaya gelen vatandaşlara seslenen Başkan Genç, “ Hep açılışlardayız. Şimdi esasında fiili olarak bir kapanışı gerçekleştiriyoruz. Maraş caddesinin yayalarla daha çok buluşması için trafiğe kapanışı gerçekleştiriyoruz. Bu konu şehrimizin gündemini çok işgal etmişti. Tarihi bir caddemiz bu gece tarihi bir gününü yaşıyor. Tıpkı 2007 yılında Uzunsokak’ın taşıt trafiğinden arındırılarak hemşerilerimizle buluştuğu gibi bugün itibari ile de Maraş caddesi taşıt trafiğinden arındırılarak sizlerle buluşuyor. Bunun mutluluğu yaşıyoruz.” dedi.

Trabzonspor’un şampiyonluğunu tekrar hatırlatan Başkan Genç,” Trabzonspor’umuzun 8. Şampiyonluğunun olduğu sene bu projemiz hayat buldu. Buda önemli bir ayrıntı. Trabzonspor bu şehre nice şampiyonluklar kazandıracak. Bizde bu şehre daha nice güzel eserler ve izler bırakacağız.” ifadelerini kullandı. Başkan Genç, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.