30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon Emekliler Derneği başkanı Burhan Bayraktarr toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, CHP Ortahisar ilçe başkanı Fatih Suat Oyman, STK temsilcileri ve ilgililer katıldı.

Yapılan toplantıda konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç şunları söyledi;

Genç, “Asgari ücret değersiz hale geldi”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, asgari ücrete tarihinde ilk kez yüzde 50 zam verildiğini ancak enflasyonist baskılardan asgari ücretin değersiz hale geldiğini açıkladı. Genç, “Asgari ücret tarihte ilk kez yüzde 50 civarında artış olmuştu. Enflasyonist baskı nedeniyle asgari ücret çok daha değersiz hale geldi.” dedi.

GENÇ, “ASGARİ ÜCRET DEĞERSİZ HALE GELDİ”

Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, “Ülke olarak geçirdiğimiz süreç itibariyle zor durumda olan emeklilerimizin durumunu biliyoruz. Asgari ücrete senede bir kez komisyon değerlendirme yapar. Şuanda bir değerlendirme daha yapma zarureti hasıl oldu. Asgari ücret tarihte ilk kez yüzde 50 civarında artış olmuştu. Enflasyonist baskı nedeniyle asgari ücret çok daha değersiz hale geldi.

İYİLEŞTİRME YAPILACAK

Önümüzdeki günlerde asgari ücret üzerinden yapılacak değerlendirmeyle emeklilerimizin aldığı maaşlara iyi bir iyileştirme yapılmasını bekliyoruz. Özellikle en düşük işçi emekli maaşının 2 bin 500 civarında oluşu şuan ki sıkıntılı süreçte iyi bir iyileştirme gerektiriyor. Bayramlardaki desteklerle beraber güzel bayram olur.” ifadelerine yer verdi.

Trabzon trafiği artık bu yükü kaldırmıyor Trabzon trafiği artık bu yükü kaldırmıyor