Ramazanoğlu'na sert eleştirilerde bulunan Oyman'a Çebi'den yanıt geldi

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi,  İlçe Başkan Yardımcısı Enis Ramazanoğlu’nun aynı zamanda Meclis Üyesi olarak görev yapmasına yönelik eleştirileri art niyetli, kasıtlı ve gündemde kalma mücadelesi olarak değerlendirerek “AK Parti’nin iç işlerine karışmak kimsenin haddi değildir” dedi.

AK Parti Ortahisar İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve aynı zamanda Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Enis Ramazanoğlu’nun iki görevi birlikte yürütmesini doğru bulmadığını söyleyen CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’a yanıt, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’den geldi.

GÜNDEMDE KALMA MÜCADELESİ

Enis Ramazanoğlu’nun hem meclis üyesi hem de ilçe başkan yardımcısı olarak görev yapmasının birileri tarafından sürekli olarak gündeme getirildiğini söyleyen Çebi, “AK Parti için belirleyici olan kanun, yönetmelik ve tüzüklerdir. Kanunları yalnız kendi çıkarları doğrultusunda yorumlayanlardan elbette bu konuyu da anlamalarını beklemiyoruz. İyi bilinmelidir ki gerek kanunlar gerekse de parti tüzüğümüze aykırı bir durum söz konusu değildir. Ayrıca dava arkadaşım Enis Ramazanoğlu her iki görevi de başarıyla ve layıkıyla yürütmektedir.” dedi. 

KENDİ BAŞARISIZLIĞINI DEĞERLENDİRSİN

Çebi, CHP İlçe Başkanı Oyman’ın suni gündem oluşturup başarısızlığını örtbas etmeye çalıştığını ifade ederek şöyle devam etti: “AK Parti’ye sıra gelmeden Sayın Oyman, önce kendi partisinin başarısızlığını sorgulasın, halkın kendilerine neden iktidar vizesi vermediği üzerinde zihni değerlendirmelerde bulunsun. Kendisini ilgilendirmeyen, kanunun onay verdiği bir konudan uzak kalmasını salık veririz. Şu anda CHP’nin idari organlarında görev yapan pek çok milletvekili var. Kusura bakmasın liste yaparken ona soracak halimiz yok.

Trabzon’da 625 aileye 500 ton yakacak dağıtılacak Trabzon’da 625 aileye 500 ton yakacak dağıtılacak

Bunlara neden sesiniz çıkmıyor? Dolayısıyla eleştirdiğiniz ve etik bulmadığınız durum bizatihi partinizin idari organlarında fazlasıyla mevcuttur. Gündemde kalma mücadelenizi anlayışla karşılıyoruz. Kendi başarısızlıklarınızı örtmeyi, hedef saptırmayı görüyoruz, izliyoruz. Sınırda durmak gerekir, yöneticimizin istifa etmesi yönündeki ifadeler her şeyden önce bir sınırı aşmak, talihsizlik ve hadsizliktir. Adeta YSK’nın yetkili organı gibi konuşmuş.”