Trabzon AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, velilerden okula kayıtlarda kesinlikle bağış alınmayacağı söyleyerek, "Ortahisar ilçemizde gerekli işlemlerin takipçisi olacağız” dedi.

TTSO üyesi Şaban Bülbül : TRABZON MÜKEMMEL BİR TURİZM ŞEHRİ OLABİLİR TTSO üyesi Şaban Bülbül : TRABZON MÜKEMMEL BİR TURİZM ŞEHRİ OLABİLİR


Eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekti


Başkan Çebi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın da asli vazifelerinden biri olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “AK Parti iktidarı dönemlerinde  bütçeden aslan payı Milli Eğitim Bakanlığına ayrılmış durumdadır. Her eğitim öğretim yılı öncesinde kırtasiye kırtasiye kitap arayan öğrencilerimiz, AK Parti iktidarı ile birlikte kitaplarını sıralarının üzerinde hazır bir şekilde bulmaktadır.  Eğitim kurumlarının ihtiyaçları da Bakanlığımız tarafından karşılanmaktadır. 20 yıllık iktidarımız boyunca her daim geleceğimizin teminatı çocuklarımız için en iyisini, en faydasını yapma gayreti içerisinde olduk.  Bundan sonra da en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Eğitim öğretim bir bütün. Bu bütünün sac ayağını eğitim kadrosu, öğrenciler ve veliler oluşturmaktadır. Bizler de eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi adına elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız. Ortahisarımız gerek akademik gerekse spor ve sanatta yetiştirdiği, geleceğe hazırladığı öğrenciler ile her daim bizler gururlandırmaktadır. Yeni eğitim öğretim yılında da daha büyük başarılara imza atılacağına inanıyorum. Eğitim kurumlarımızda görev yapan idari ve eğitim kadrosuna teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılı için başarılar diliyorum.”