Antalyaspor - Trabzonspor maçı ne zaman, saat kaçta? Antalyaspor - Trabzonspor maçı ne zaman, saat kaçta?

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, kurul üyelerinin de katılımıyla, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi yönetim kurulu ile yemekte bir araya geldi. Başkan Sürmen Trabzonspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sürmen, “Soğukta, sıcakta, yerel basının önemini bir kez daha Trabzonspor’un ve Türk futbol camiasının önüne koydunuz. Bu başarılı çalışmalarınız Trabzonspor yönetim ile birlikte değerlendirilerek, gelecek sezon da daha sağlıklı planlamalar yapılır diye düşünüyorum. Trabzonspor, bu sezon birlikte olmanın gücünü gösterdi." diyen Sürmen, "Bana göre bu sezonun manşeti de bu. Çünkü Trabzonspor hep kavgayla yıkıldı. Bu sezon da zor bir yılımıza giriyoruz. Çünkü biz şampiyonluğa oynadığımız her sezon sonunda dağılma sürecine girdik. Onun için bu sezonki başarı birlikteliğin gücüydü. Gelecek sezon da birlik, beraberliğe her zamanki gibi çok ihtiyaç olacak. “Puzzle’ın parçaları doğru” kuruldu dedik. Hiç ayırmadan basınıyla, taraftarıyla, yöneticisiyle, hocasıyla, futbolcusuyla ve kurumsal temsilcilerimiz ile hep birlikte başarıldı. Bir parça eksik kalsa başaramayabilirdik" ifadesini kullandı.

"Kulüpler tarafından o yön biraz sıkıntılı geçecek"

Bu sezon hem ekonomik yönden hem Federasyonda oluşacak yeni yönetim yönünden kolay bir yıl olmayacağını dile getiren Sürmen, "Bunun birinci sebebi, spor yasası çıktı. Spor yasasının yönetmelikleri çıkacak. Kulüpler bunun uygulamasında biraz zorlanacaklar. Çünkü alıştıkları bir rahatlık var. Şu anda da gördüğümüz kadarıyla bütün kulüplerde spor yasası yokmuş gibi davranılıyor. Ama var olan bir yasa var. O nedenle kulüpler tarafından o yön biraz sıkıntılı geçecek. Ancak asıl önemlisi önümüzdeki yıl hem Cumhuriyet’in 100. yılı hem de Futbol Federasyonu’nun 100. yılı. O kupayı herkes almak isteyecek. Biz her zamanki gibi hakkıyla mücadele yaparız, hakkı olanı da alkışlarız. Onun renginin ne olduğunun da önemi yok. Bu sezon hem ekonomik yönden hem Federasyonda oluşacak yeni yönetim yönünden kolay bir yıl olmayacak. Sancılı bir yılda enerjimizi içerde tüketmezsek yine başarılı oluruz." açıklamasında bulundu.

İçeriye enerji harcamadıktan sonra dışarda başarılı olunacağını vurgulayan Sürmen, "Onun için de birlik beraberliğin bu yıl çok korunması lazım. Bu sadece yönetimsel bir şey değil. Birlik beraberliğin içinde basını, taraftarı, futbolcusu, hocası, yönetimi, kurumsal temsilciler ve şehrin dinamikleri var. Bir de sessiz akıl vardır. Nedir bunlar? Trabzonspor’un mazisi. Eski başkanlar, asbaşkanlar, yöneticiler, federasyon temsilcileri, iş adamları... Bunlar sesiz akıl. Bunları harekete geçirirsen çok başarılı olursun. Ama tabii bazı eski yöneticiler Trabzonspor’u sevmeyenlerle fotoğraf verirse ve kendi temsilcisinden çok onlara kefil olursa şimdiden o birlik beraberliği zedelersin." değerlendirmesinde bulundu.

"Biz Türk futbolunun nasıl iyi olması gerekiyorsa onu istiyoruz"

Sürmen, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki ilişkilere de değinerek, şunları kaydetti: "Ali Koç şurada gelse onu kovacak halimiz yok. Masamıza alır eleştirimizi yaparız. İkramda da bulunuruz. O ayrı bir şey. Ancak Ali Koç 'İstanbul’da Trabzonspor bayrağının ne işi var?' diyor.  Sen Trabzonspor’la maç öncesi Trabzon’daki otele Fenerbahçe bayrağı astın, biz sana bir şey mi söyledik. Bu yanlış bir şey değil. Gayet tabi o otelde kalıyorsunuz kapısına bayrağınızı asmak isteyebilirsiniz. Bunlar olağan şeyler. Ali Koç olağan olmayan, akıl dışı konuşmalar yapıyor. Hani becerebilsek de Trabzon, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş seyircisi bir arada oturabilse. Altay maçında Fenerbahçe taraftarının forması ile Trabzonspor’un maçında olması ne kadar güzel bir görüntü. Bizim arzu ettiğimiz bu. Başkalarının ne istediği bizi ilgilendirmiyor. Biz Türk futbolunun nasıl iyi olması gerekiyorsa onu istiyoruz."