Ahmet Ağaoğlu'nun tesis çıkışına Trabzon Ortahisar Meclis üyeleri tepki gösterdi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun Trabzon’un Havalimanı’na ihtiyacı olmadığı yönünde yaptığı açıklamalar Ortahisar Belediye Meclisinde de yankı buldu. Başkan Ağaoğlu’nun Trabzonspor’un tesislerinin yüzde 90’ının istimlak edilmesi gibi bir durumun olduğunu ifade ederek,

“Direneceğim. Başarılı olmazsam istifa ederim. Trabzon’un yeni havalimanına ihtiyacı yok. Spor tesislerine ihtiyacı var. Trabzonspor’a yapılabilecek en büyük ihanet.”  açıklamaları yaptığını hatırlatan Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu yaşanılanlara tepki gösterdi.

Meclis Üyesi Zorlu, “Trabzonspor Başkanı Divan Kurulu toplantısında tehdit eder tarzda konuştu. Trabzon Havalimanı yetmiyor. Bu konuda bir çalışma yapılması gerekiyor. Pist uzunluğu uzatılmalı. Trabzonspor'un olduğu bölgede yeni havalimanı yapılmalı. Trabzonspor'un da havalimanının olduğu yere taşınmasını istiyorum. Böyle bir önerim var." ifadelerini kullandı.

CHP'li Hacısalihoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu çıkışı! CHP'li Hacısalihoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu çıkışı!

Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu ise  "Havaalanıyla ilgili benim düşüncem liman ve havalimanı şehir merkezine bu kadar yakın olmamalı. Havalimanı ve liman arasındaki bölge gelişimini tamamladı. Taşınırlarsa yeni yerlerinde yeni gelişim ve istihdam alanları açılır. Daha doğuya ya da daha batıya doğru havalimanı olması şehrin daha hayrına olur. Limanda düşünüldüğü yere taşınmalı.” ifadelerini kullandı.