Kulüpler Birliği Başkanlık seçimine tek aday olarak giren Ali Koç, Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı seçildi. Toplantının ardından Eski Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Süper Lig ekibi ligden çekilebilir... Süper Lig ekibi ligden çekilebilir...

Kulüpler Birliği Vakfı Olağan Genel Kurulu, vakfın Maslak’ta bulunan ofisinde Kulüpler Birliği Başkanlık seçimi gerçekleşti. Bugün yapılan başkanlık seçimine tek aday olarak giren Ali Koç, Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı seçildi. Toplantının ardından Eski Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu:" Futbolumuzun sorunları azalacağına, artarak devam etti. Son 1 yıl içinde hem TFF'nin istifası, olağanüstü seçimli genel kurul, naklen yayın ihalesinde istenen sonucun elde edilmemesi, onun sonrasında yaşanan istifalar... Hepsini bir arada yaşadığımız bir süreçti. Sağlam bir irade gördüm. Huzurlarınızda hem Sayın Ali Koç Başkanım ve yönetimine, hem de Sayın Mehmet Büyükekşi ve yönetimine başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun."

Yeni seçilen Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç ise Ağaoğlu hakkındaşu ifadeleri kullandı: "Zaten hepimizin işleri, stresi yoğun; çok dinamik bir hayatta yaşıyoruz. Bunların üstüne kulüplerin başkanı olmak, bayağı bir yük teşkil ediyor. Sayın Ağaoğlu, bana göre tarihin en garip sezonunda birlik başkanlığı yaptı."Her zaman elinden geleni yaptı. Hepimiz adına birçok kez gitti geldi, ağır bir yük taşıdı. Bu garip ortamın içinde çıtayı bir hayli yükseldi. 1 sene uzun bir süre değil ama çok büyük bir yük. Bir kez daha teşekkür ediyorum."