Süper Lig'in son şampiyonu ve Süper Kupa şampiyonu Trabzonspor için “Trabzonspor için bir meşale de sen yak” etkinliği düzenlendi.

Trabzonsporlu taraftarlar İstanbul Sütlüce Nuri Killigil Parkı'nda Gurbetçi Gençler tarafından düzenlenen “Trabzonspor için bir meşale de sen yak” etkinliğine akın etti. Hem eğlenen hemde Kızılay Kan Bağış Aracı'nda kan bağışında bulunan bordo-mavili taraftarlar keyifli anlar yaşadı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, tekne ile geldiği alanda ilk meşaleyi yakan isim oldu.

Eğlenceler sırasında Başkan Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. 

Başkan Ağaoğlu, "Dünyada Trabzonspor taraftarının profiliyle eşleşen ve ya özdeşleşen ben ikinci bir taraftar profili daha tanımıyorum. Dünde bunu ifade ettim. Biz Kupa töreninin yaptık 50 bin kişi Akyazı’da saat 20.00’daydı. Ertesi gün İstanbul’da saat 16.00’da maç oynadık. 80 bin bazı değerlendirmelere göre 90 bin taraftara yani 20 saat arayla 1.200 km mesafe iki ayrı şehirde tribüne 120-130 bin taraftarını çeken ikinci bir takım yok yeryüzünde. Muhteşem bir taraftarımız var. Zaten Trabzonspor gücünün çok önemli bir bölümünü en önemli bölümünü taraftarından alıyor. Taraftarımızla büyüyor taraftarımızla kazanıyoruz. Bu sezon taraftarımızın desteğine her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımız var. Onlarında bu gücü bu desteği bizden esirgemeyeceğini de adın gibi eminim." ifadelerini kullandı.

İlerleyen dönemlerde 3 transfer olabilir

Transfer konusuna da değinen Başkan Ağaoğlu, "Herkesin beklentisi var ama burada önemli olan hocanın beklentisi. Hocamızın belirlemiş olduğu profilde 1 ya da 2 oyuncuyu kadromuza dahil edeceğiz. Bunla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Bu o kadar kolay değil. Artık mücadele gücünüz artırdığınız zaman, çıtayı yükselttiğiniz zaman kadronuza katacağınız oyuncularda da çok farklı vasıflar aramaya başlıyorsunuz. Bu vasıfları ararken en önemlisi sizinle bütçenizi ile örtüşmesi Trabzonspor’un gelirleri zaten herkesin malumu. Biz öyle uçuk kaçık bütçeler ile takım kurup da Şampiyon olmadık. Belki ilerleyen dönemlerde transfer süreci kapanmadan bunun sayısı 3’de olabilir. Gerekli transferler yapılacak." dedi.

Trabzonspor'dan Sakatlık Kararı Trabzonspor'dan Sakatlık Kararı