Trabzon’da bir sokak köpeği tedavi ve kısırlaştırma amaçlı Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınağına bırakılmıştı. Burada yapılan sağlık işlemlerinden sonra köpek alındığı sokağa bırakıldı. Ancak hayvanın hali içler acısıydı. Bir deri bir kemik kalan hayvan için tekrar harekete geçildi.

Hayvan barınağına gitmesi için aracı olan Ortahisar Belediye Meclis İYİ Parti Grup Başkan Vekili Berrin Erkuloğlu, bu durumu Trabzon Barosu Hayvan Hakları Komisyonuna bildirdi. Komisyon hayvan barınağı için inceleme başlattı.

BARO HAYVAN HAKLARI KOMİSYONUNDAN BARINAĞA İNCELEME

Erkuloğlu, konuyla ilgili, “Baronun Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı ile görüştük. Bütün belgeleri onlara sunduk. Bu konuyu araştırıp, bilgi edinip tekrar bir araya gelmeyi planladık. Onlar orada tetkik yapacaklar. Suç duyurusuyla ilgili bir şey çıkmaz ancak yaptırım olabilir dediler. Şuanda suç duyurusunda bulunmayı düşünmüyoruz. Hayvan barınak enfeksiyonu kapmış. Bunların belgeleri var.,

5cee9f46-3652-4655-8d21-0069d644a8c0

Başkan Çebi, velilerden okula kayıtlarda bağış alınmayacağı söyleyerek eğitime dikkat çekti Başkan Çebi, velilerden okula kayıtlarda bağış alınmayacağı söyleyerek eğitime dikkat çekti

ANORMAL BİR ENFEKSİYON

Hayvanın o haldeki fotoğraflarını Ortahisar Belediyesi Veteriner Müdürüne attım. Sağ olsun dakikasında gelip köpeği aldı. Takip edelim dedim hem ben hem siz. Hayvanı takip ettik. Barınaktan çıktığı zaman otelin önünde bakıp besleyeceklerdi. Hayvan 10 gün sonra bir deri bir kemik geldi. Anormal bir enfeksiyon.. Büyükşehire dilekçe yazılıp mecliste dile getirileceği belirtildi. Ama ben çok güvenmiyorum. Hayvan barınağının yapması gereken tedavi özel bir klinikte yapıldı. Masrafları ise Büyükşehirden talep edildi. Bu güzel bir örnek olur ve bir daha böyle bir sıkıntı yaşanmaz diye umuyoruz. Denetlenmesi gereken bir yer ve denetlemenin doğru yapılmadığını düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.