BÖLGESEL AMATÖR LİG’den TFF 3. Lige yükselen 9 takım belli oldu.

Türkiye'nin 9 ayrı ilinde düzenlenen Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2021-2022 sezonu Bölge Birinciliği Müsabakaları tamamlandı ve TFF 3. Lig'e yükselen 9 takım belirlendi.

18 Nisan ile 22 Nisan tarihleri arasında yapılan karşılaşmalar sonrasında; Trabzon’da oynanan grup maçlarında Muş 1984 Muş Spor, Elazığ’da Eynesil Belediyespor, Arguvan Belediye Spor, Kepez Belediyespor, Amasya 1968 Futbol Kulübü, Sapanca Gençlikspor, Bulvarspor, Ayvalıkgücü Belediyespor ve Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazandı.

Düşmez: "Zorlu bir sezonun emeğini şampiyonlukla taçlandırdılar"

TFF 3 Lig'e yükselen takımları kutlayan TFF Başkan Vekili ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, "Beklendiği gibi rekabet seviyesi yüksek, heyecan dolu bir sezon yaşadık. Bu zorlu yarış sonunda, üstün bir mücadele örneği vererek şampiyon olan ve başarılarını TFF 3. Lig ile taçlandıran takımlarımızı TFF Başkanı Servet Yardımcı, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve şahsım adına canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Profesyonel Lige 'hoş geldiniz' diyoruz. Hepsi birer başarı hikâyesi yazdılar. Kaybeden takımlarımız finallere renk kattılar, hepsine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

80 ilden 260 takımın katılımıyla startını verdikleri müthiş bir maratonu geride bıraktıklarının altını çizen Ali Düşmez,

 "2010 yılından itibaren oynatmaya başladığımız BAL, dünya genelinde özel ve model alınması gereken bir lig. Kurulduğu günden bu yana futbolun yaygınlaşmasında çok önemli bir misyon üstlendi. Türkiye'yi kucaklayan bu ligi yönetim kurulu olarak çok önemsiyoruz. Haftada 120-125 maç oynattık, bu bir rekor. 81 ilin fiziki ve coğrafi şartlarını, iklimini değerlendirerek böyle bir süreci başarıyla yönettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tatlı bir yorgunluk yaşıyoruz. Bölgesel Amatör Ligi'ni alnımızın akıyla tamamladık. Mutluyuz, gururluyuz."

2021 2022 FUTBOL SEZONUNDA

Hamit Altıntop'tan Kuntz açıklaması! "Devam edeceğiz" Hamit Altıntop'tan Kuntz açıklaması! "Devam edeceğiz"

BÖLGESEL AMATÖR LİG’DEN TFF 3.LİG’E ÇIKMAYA HAK KAZANAN TAKIMLAR

1- MUŞ 1984 MUŞ SPOR

2- EYNESİL BELEDİYE SPOR (GİRESUN)

3- ARGUVAN BELEDİYE SPOR (MALATYA)

4- KEPEZ BELEDİYE SPOR (ANTALYA)

5- AMASYA 1968 FUTBOL KULÜBÜ

6- SAPANCA GENÇLİK SPOR (SAKARYA)

7- BULVARSPOR (İSTANBUL)

8- AYVALIKGÜCÜ BELEDİYE SPOR (BALIKESİR)

9- EFELER 09 SPOR FUTBOL KULÜBÜ (AYDIN)