Trabzonspor'da 2 Yunan oyuncu Bakasetas ve Siopis, Betarades adlı Youtube kanalına samimi açıklamalarda bulundu.

Karadeniz devinin 2 Yunan oyuncusu Bakasetas ve Siopis, Youtube kanalı Betarades'e konuştu. Her iki oyuncu da Marek Hamsik'i övdü. 34 yaşındaki Slovak dünya yıldızı için, "Hamsik takıma benden 10 gün sonra katıldı. Böyle bir oyuncunun gelişi şimdiden ilginç ama yaşadıklarım benim için sürpriz oldu. Hepimizin isimlerini biliyordu. Geldiğinde bir noktada dünyanın en iyi 20 oyuncusu arasında olmalıydı. Bizimle rastgele konuşuyordu. Kendi kendime 'Hiçbir şey bu kadar mükemmel olamaz' diyordum.

bakasetas

HER ŞEYİNİ VERİYOR

Bakasetas, maç önceleri Hamsik ile çok fazla vakit geçiremediklerini de belirterek, "Hiçbir şeyde hata yapmamaya çalışıyor. Sadece antrenmanda değil, hiçbir yerde. Beni gerçekten de futbola motive ediyor. Motivasyonumu iyice artırıyor. 34 yaşında ama tutkusunu asla kaybetmedi. Bunu net bir şekilde görebiliyorum. Bunca yıl neden bu kadar üst seviyede kaldığı açık. Antrenmanda her şeyini veriyor. Fazlasıyla çalışkan. O bir rol model. Hareketlerini izliyorum. Oyun tarzını uyarlıyorum. O başarılı ve izlenmesi gereken bir yol" dedi.

Bakasetas: O bir rol model. Hareketlerini izliyorum. Oyun tarzını uyarlıyorum. İzlenecek başarılı bir yol. Beni futbola motive ediyor, harika bir futbolcu.

Siopis: İki ayağını da kullanır. Bunu daha önce görmemiştim. Sol ayağıyla sağa, sağ ayağıyla sola serbest vuruşlar kullanabilir. Çok yetenekli.

bakasetas ve siopis

ALKIŞLAR HAMSİK'E

Trabzonspor'un dünyaca ünlü futbolcusu Marek Hamsik, uzun bir sakatlık döneminin ardından eski formuna dönmek için mücadele ediyor. Fiziksel gücünü artırmak isteyen 34 yaşındaki Slovak orta saha oyuncusu, izin gününde özel antrenmanlar yapıyor.

Bakasetas, Siopis'in gelişiyle daha da rahatladığını kaydederken, 28 yaşındaki yıldız orta saha, "Geçen yıl Manolis gelmeden önce biraz zorlandım. O gelince rahatladım. Trabzonspor beni kişisel olarak mutlu eden büyük bir kulüp. Her şey çok organize, üst düzeyde. Buraya geldik, kariyerimizde bir adım öne geçmek istedik."

Trabzonspor'da ayrılık! Sözleşmesi feshedilecek Trabzonspor'da ayrılık! Sözleşmesi feshedilecek

marek hamsik-5

İNANILMAZ KALİTE

"Marek Hamsik'in inanılmaz bir kalitesi var. İki ayağını birden kullanıyor. Bunu daha önce hiç görmemiştim. Sol ayağını sağa çevirerek serbest vuruşlar yapabiliyor. Aynısını diğer tarafta da yapabiliyor. Hareketleri basit, bir tarzı var. O bir profesyonel. İlk günden ayrılıyor. Takımdaki herkesi tanıyor. Herkesin adını biliyor. Hala herkese 'ağabey' diyorum çünkü isim ezberlemekte zorlanıyorum."