Trabzonspor'un Yunan oyuncusu Anastasios Bakasetas ülkesinin basınına kariyeri ile ilgili flaş demeçler verdi.

Trabzonspor'un Trabzon Kampı Bitti! Trabzonspor'un Trabzon Kampı Bitti!

Trabzonspor'un Yunan oyuncusu Anastasios Bakasetas ülkesinin basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Milli takıma katkım tek başına olabilecek bir şey değil. Futbol bir takım oyunudur ve günümüz futbolunda bir oyuncu tek başına bir fark yaratamaz.

bakasetas-8

Takım bana yardım etmeseydi bu performansı sergileyemezdim." Yunanistan'da oynarken, birçok antrenörden bir şeyler almaya çalıştım ve daha eksiksiz bir oyuncu olmaya çalıştım. AEK'da ve milli takımda kanat oyuncusu olarak görülüyordum ama çizgide oynadığımda tam bir performans sergileyemedim.

BAKASETASS

Trabzonspor'a geldiğimde tam bir oyuncu oldum

Bu kulübe geldiğimden beri düşünce tarzım çok değişti." Trabzonspor'da sorumluluk almak oyundaki karakterim için önemli çünkü takımın arkamda olduğunu bilmek bana güven veriyor. Zihinsel olarak, milli takımın kaptanı olduğumda, kendimi 'eksiksiz' hissettim. Kariyerimin en büyük adımıydı ama hala takım için faydalı bir oyuncu olduğumu göstermeye çalışıyorum. Kaptanlık benim düşünce tarzımı gerçekten etkiledi."

bakasetas-4

Bazı hatalar yaptım çünkü

"Milli takımın kaptanlığı ilk başta benim için çok zordu. Bir lider olarak deneyimsizdim çünkü genellikle kaptanlık sırası bana geldiğinde transfer oldum. Bazı hatalar yaptım çünkü kaptanlık hakkında düşünmem gerekenden daha fazla düşünüyordum. Öğretmenimizin yardımıyla kendime daha çok güvendim. Ülkenizi temsil ederken farklı düşünmek zorundasınız."

bakasetas-3

Uluslar Ligi'nde Türkiye ile bir maç ihtimalini hiç düşünmedim ve düşünmek istemiyorum. Ama olursa özellikle benim için çok özel bir maç olacak. Takım arkadaşlarıma karşı oynamak gerçekten ilginç olurdu."