Türkiye'nin sadece 8-9vilayetinin kırsalında 120 kadar teröristin saklandığını kaydeden Soylu,1 yıl sonrası için söz verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırklareli'de temasları sırasında İstasyon Caddesi üzerinde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Trakya şivesiyle, 'Oj geldin bre Soylu Süleyman' yazılı afişin asıldığı mitingde konuşan Soylu,

"Kırklareli, siz Murat Hüdavendigar'ın şehrisiniz, siz Kurtuluş Savaşı'nı kazananların torunlarıyla evlatlarısınız, siz bu ülke başı sıkıştığı zaman kadınıyla, erkeğiyle bu ülkenin namusu, özgürlüğü, hürriyeti için, ezanı Muhammedinin semalarımızda hür ve özgür şekilde duyulabilmesi ve ay yıldızlı bayrağın nazlı nazlı dalgalanabilmesi için her türlü fedakarlığı yapan bir ecdadın torunusunuz, bugün de her türlü fedakarlığı yapacak olanlarsınız. O yüzden ben İçişleri Bakanı olarak bir evlat olarak size tekmil vermek istiyorum, bir askerin komutanına verdiği gibi Kırklareli'ne bir tekmil vermek istiyorum. Vereceğim tekmil şudur; Kırklarelili hemşerilerim; Allah'a hamdolsun, sayın cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkomutanlığında, liderliğinde yıllarca terör örgütünü fink attığı Tendürek Dağı tertemizdir.

Yine tekmil veriyorum; Hatay'dan Mersin'den, Adıyaman'a, Kahramanmaraş'tan Gaziantep'e kadar Amanoslar Dağı vardır, yıllarca Suriye'den aktardıkları teröristlerle birlikte PYD ve PKK'nın oradaki en önemli melanet yuvalarından birisi olmuştur, tekmil veriyorum; Amanoslar tertemizdir. Yine size bir tekmil veriyorum; bu ülkede Tunceli'den, Kato Marinos'tan, Karadeniz'e kadar yıllarca Erenimizi katleden, Ferhat astsubayımızı katleden, Karadeniz'e yıllarca, 'acaba bu PKK buraya nereden geldi?' diye endişeye sevk eden Karadeniz'in tamamı tertemizdir. Muş Şenyayla tertemizdir, Erzurum tertemizdir, Bingöl tertemizdir ve sadece 8 - 9 vilayette 120'nin altında terörist kaldı. Bir evladınız olarak, her türlü riski alarak söylüyoruz, kimseden korkmadan ve çekinmeden söylüyoruz;

Allah nasip edecek, cumhuriyetin 100'üncü. yılında, cumhuriyetin birinci asrında, 29 Ekim 2023'te bu ülkede bir tek terörist kalmayacak" dedi.

Karadeniz gazı için geri sayım! Karadeniz gazı için geri sayım!