Trabzon’da Akyazı Sahil Caminin açılışını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. 

Trabzon’da 1Nolu Beşirli Sahil Caminin açılışını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. 
Açılışa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Meyin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, İl Müftüsü Osman Aydın ve birçok kişi katıldı.

WhatsApp Image 2022-06-02 at 14.19.12
İl Müftüsü Osman Aydın, “Burada gerek misafirlerimizin gerekse Trabzonspor’umuzu müsabakaları olduğu bütün maçlarda camimizin avlusunda ve içerisinde insanlarımızın ibadete durduğu bir mekân. Camimizin iki minaresi arasındaki mahyalarda da toplumu bilgilendirici, ayetler, hadisler yazılmaktadır. Son olarak ‘mutluluğa kurşun sıkma’ bilgisiyle beraber halkımızı bilgilendirdik. Güzel bir cami. İlimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
Açılışta Soylu, “Hayırlı olsun. Bütün fikrinden inşasına kadar yapımına kadar emeği geçen herkese minnettarız. İnanıyorum ki her yapılan duadan kılınan namazdan geçmiş ve gelecek nesiller nasiplenecektir. Tekrar Allah razı olsun” dedi. Vali, belediye başkanları ve il başkalarının tek tek konuşmasının ardından kurdele kesimi yapılarak caminin açılışı gerçekleşti.

Başkan Genç 30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde konuştu Başkan Genç 30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde konuştu

WhatsApp Image 2022-06-02 at 14.19.11