AK Parti Trabzon Meydan Parkı’nda bayramlaşma programı düzenledi. Bayramlaşma programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı. 
Bayramlaşma etkinliğinde konuşan Bakan Varank, “Sizlerle bir arada olmaktan bahtiyarlık duyuyor, sizleri saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Teşkilatımız mutlaka bizimle bayramda olmanız lazım dedi. Trabzon’u ihmal etmemeniz lazım dediler. O ricayı emir telakki edip buraya geldik. Şehirlerimize ne katkı sağlarız diye mücadele veriyoruz. 20 yıldır bunun için çalıştık, bundan sonra bunun için mücadele edeceğiz. Batı ülkelerinde insanlar hangi hizmetlerle tanışıyorsa biz de o hizmetleri vermek için çalışıyoruz. Bu şehirde hangi alanda ihtiyaç var diye yatırımını planlıyoruz. Karadeniz’de bir bilim merkezi yoktu. Bilim merkezi öncelikle Trabzon’a yakışır dedik. Bilim Merkezini inşa ediyoruz. Yeter ki bu şehirde insanlar daha müreffeh olsun. Biz bu ekip olarak AK kadro olarak sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Şundan emin olun Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi geçmişiyle Allah’ın izniyle bu dalgalı şenizden bu gemiyi çıkarabilecek tek liderdir. Bize kızan vatandaşlar da Türkiye’de bu gemiyi salimen yürütebilecek başka bir lider yok diyor. NATO zirvesini takip ettiniz. NATO bir güvenlik teşkilatıysa bizim ülkemizin güvenlik endişelerini gidermek zorundadır dedi. PKK , FETÖ ve YPG ile ilgili terörle ilgili sözleşmeler imzalandı. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin derdiyle dertlendiklerini biliyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Trabzonlu hemşehrilerimiz bizim arkamızda dimdik dursun. Biz her şeyin üstesinden geleceğiz." ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-07-11 at 15.15.37 (2)

Bakan Varank’a seslenen bir vatandaş, “Zam var zam. Ekmek 8 lira oldu. Unun çuvalı 500 lira zam geldi o ne olacak?” diyerek yapılan zamlara tepki gösterdi.

Trabzon’da işçileri taşıyan araç uçurumdan yuvarlandı! Trabzon’da işçileri taşıyan araç uçurumdan yuvarlandı!

Vatandaşın enflasyona ezdirmemek için Temmuz ayında asgari ücrete zam yaptıklarını ifade eden Bakan Varank, “Biz sıkıntılarımızı nasıl çözeceğimizi biliyoruz. Dünya bir türbülanstan geçiyor. Bu türbülanstan da çıkacağız.” dedi.

Şampiyonluk açıklaması da yapan Bakan Varank, “Bu sene Trabzonspor şampiyonluk oldu. Spekülasyonlar yapıldı. İşin içine siyaset karıştırmaya çalıştılar. Fırsat vermediniz. Tüm dünyaya bir şampiyonluk kutlamaktası nasıl yapılır gösterdiniz.” karşılığını verdi.