Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu.

İl durum değerlendirme ve ziyaretler için Sakarya'da bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu'nun önümüzdeki hafta en önemli toplantılarından birini gerçekleştireceğini belirten Bakan Koca, 'Bilim Kurulu haftaya en önemli toplantılarından birini yapmış olacak. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da Bilim Kurulu haftaya değerlendirmiş olacak' dedi.

bilim-kurulu-maske_1237

"En kötü günlerimiz geride kaldı müsterih olun." diye konuşan Bakan Koca şunları söyledi; Şu an 19 ilimizde yoğun bakımda yatan Covid-19 hasta sayısı sıfır. Her geçen gün bunun azaldığını görüyoruz. Hatırlarsanız geçen yıl maskeli bu son yazımız olacak demiştim. O dönem inanan çok olmamıştı.

maskesiz-sokaga-cikmanin-yasak-oldugu-il-sayimiz-13247303_9576_amp

Geldiğimiz noktada bahar geldi o yaza giriyoruz. Giresun'da da üç ay önce hatırlarsanız Sağlık Bakanınız olarak yüksek sesle ifade ediyorum. En kötü günlerimiz geride kaldı endişe etmeyiniz müsterih olun diye konuşmam olmuştu. O dönemde de bilim insanı arkadaşlarımız dahil olmak üzere endişe ile yaklaştılar. Yine aynı şeyi söylüyorum, Endişe enmeyiniz en kötü günlerimiz geride kaldı müsterih olun.

ABB Trabzon'da Elektrik sektörüne yeni ürün gamını tanıttı ABB Trabzon'da Elektrik sektörüne yeni ürün gamını tanıttı

Maske uygulamasının yoğun uygulandığı yer okullarımız. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da Bilim Kurulu haftaya bunu değerlendirmiş olacak.