Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı televizyon programında kullandığı ifadelerle "kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'na 250 bin lira manevi tazminat davası açtı.

Karaismailoğlu'nun avukatı Ömer Faruk Karagüzel aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunduğu dilekçede, "İmamoğlu'nun 10 Nisan'da katıldığı televizyon programında Bakan Karaismailoğlu'nun kişilik haklarına yönelik asılsız iftiralarda bulunduğu iddia edildi. ".

İmamoğlu'nun programda söylediği sözlerin yer aldığı dilekçede, "Sanık İmamoğlu'nun anılan açıklamalarıyla Karaismailoğlu hakkında masumiyet karinesini yok sayarak, ağır hakaret ve iftira içeren suçlamalarda bulunduğu" öne sürüldü.

CHP'li Ekrem İmamoğlu için flaş iddia! Parti kuruyor CHP'li Ekrem İmamoğlu için flaş iddia! Parti kuruyor

KİŞİSEL HAKLARIN İHLAL EDİLDİĞİ İDDİASI

İmamoğlu'nun sadece iftira maksadıyla hareket ederek Karaismailoğlu'nun kişilik haklarını ağır şekilde ihlal ettiğini iddia eden dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Bu durum 'Bakan' olduğu süre boyunca olduğu gibi geçmişte yer aldığı görevlerde de benzer şekilde gerçekleşmiştir. Müvekkilim hiçbir iş ve işleminde hele hele konu millet adına yapılan harcamalar olduğunda, hiçbir şart ve koşulda haksız kazanç temin etmediği gibi, hiçbir yapıya, kuruma, kişi ya da kişilere de haksız kazanç temin etmemiştir. Davalının iddialarının tamamı baştan sona gerçek dışı olup kamuoyunun önünde ulusal kanallarda ve sosyal medya üzerinden yapılan söylemler marifetiyle müvekkilim acı ve elem içinde bırakılmıştır. 'Sen hayatında bekçi kulübesi dikmemişsin', 'atanmış' şeklindeki küçük düşürücü, alaycı, dalga geçen ifade ve hakaretlerin maksadı, müvekkilimin uhdesinde yönetilen ulaşım ve altyapı projelerini gölgede bırakıp anlamsız tartışmalar, aslı astarı olmayan iftiralarla müvekkilimi kamuoyu husumetine maruz bırakmaktır."

Tüm bu nedenlerle dilekçede, davalı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davacı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na 250 bin lira manevi tazminat ödemesi istendi.