Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün Trabzon’a geldi. Trabzon’a birtakım ziyaretler için gelen Bakan Karaismailoğlu, ilk olarak Zigana tünellerini ziyaret etti. Ardından Ortahisar ilçesinde eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın ağabeyi Ahmet Uğur Turhan’ın ismini taşıyan Fen ve Teknoloji Lisesi’nin açılışına katıldı.  Sonrasında ise AK Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaret etti. 

İYİ Partili Hüseyin Örs mecliste Trabzon'u gündeme getirdi İYİ Partili Hüseyin Örs mecliste Trabzon'u gündeme getirdi

Karaismailoğlu, "Trabzon Türkiye'nin göz bebeği. Sahil şehirlerimizden bir tanesi. Ülkemizdeki ulaştırma ve altyapılardanda önemli derece pay alan ve almayada devam edenkıymetli şehirlemizden bir tanesi. Zigana Tünellerini nisan 2023'de açmak üzere hazırlıklarını tamamlıyoruz. Artık sayılı günler kaldı. Türkiye 100 yılda ypaılacak işleri 20 yıla sığdırdı. O yüzden 20 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında dağlar kadar fark var. Türkiye'de güvenli olmayan yetersiz yolar ve yetersiz altyapı üzerinden sanayi üzerinden geliştirmek mümkün değildi. Bölgesel ve topyekün kaldınma odaklı yarıtım seferberliği devam ediyor." ifadelerini kullandı. 

Son 20 yıldır Bakanlık olarak 183 milyonluk yatırım yaptıklarını söyleyen Karaismailoğlu, "Bunun sonucunda 28bin 700 kilometreye çıkılmış bir yol 57 tane havalimanı demir yollarımız diğer bütün deniz yollarındaki artışlar... Siz bir bölgeye ne kadar hızlı güvenli bir şekilde giderseniz o bölgenin istihdamına turizmine tarımına 10 katı etki ediyorsunuz.  Bakanlığımız yapmış olduğu altyapı projeleri son derece kıymetli. Türkiye şuanda Dünya'nın en hızlı büyüyen ülkelerinden bir tanesi." dedi.