Trabzonspor'dan sol bek hamlesi! Trabzonspor'dan sol bek hamlesi!

Ak Parti Trabzon Teşkilatı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.  Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzonspor’umuzun 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesiyle şehrimizde çok güzel atmosfer yakaladık.” dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu,  “Şampiyon şehrin şampiyon insanları şampiyon partinin mensupları sizleri selamlıyorum. Bu sene iki bayramı nasip eden Allah’a şükür olsun. Çok özel Ramazan ayını geride bıraktık. Bu sefer birbirimize sarılarak idare ediyoruz. Bu bayramı çok daha özel kılan şehrinizin marka değeri Trabzonspor’umuzun şampiyonluğu oldu. Tertemiz şampiyonluk oldu. Bu takım şampiyonluğu sonuna kadar hak ediyor dediğimiz bir şampiyonluk oldu. Büyük kutlama sırasında Cumhurbaşkanımız yaptığı telefon konuşmasında bize atfettiği değeri bir kez daha yaşamış olduk. Şampiyonluk kutlamalarımız hem ülkemizde hem uluslararası arenada yankı buldu. Herkes orada bir araya geldi. Beklenti silah sesleri, horon ve kolbastıyla biter sandı ama öyle olmadı. Son derece huzurlu güvenli ortamda şampiyonluğu kutladı. Bütün taraftarlarımızı kutluyorum. Önümüzdeki günlerde belediye olarak kulübümüzle birlikte eylemlerimiz devam edecek. Bütün dünyada ses getiren organizasyonlarımıza devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
Ak Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Mübarek ayı geride bıraktık. Bu teşkilatın bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Pandemide oluşan kısa süreli ayrılık özlediğimiz bugünlere kavuşturan Rabbimize şükür olsun. Kutlu davanın yolcusuysak önümüze ne çıkarsa çıksın yolumuza devam edeceğiz. Yol uzun. 2023 yılında liderimizle yaşayacağız bayramla birlikte AK Parti'nin yeniden dirilişini görebiliriz. Yeni bayramlara eriştirsin.” dedi. 


Ak Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, “Trabzon’da Türkiye’de Avrupa’da çok çalışmalıyız. Yenimahallenin arafilboyunun Trabzon’un evladı hoş geldiniz. Sizin üstün desteklerinizle beraber bisiklet yolu, Gülcemal’in tahkimatını onaylayışınız.. çok zor durumdaydık. Şimdi benim bakanım dünyanın en uzun tünelinin ışık açma törenini düzenliyor. Yolları altyapılarla birlikte döşüyor. Trabzon’un grup yolları tamamlanmış ama şampiyon şehre yetmiyor. Akçaabat’tan Yıldızlı’ya kadar Güney yoluna imzasını attı. Daha ileri de gidecek. Türkiye’nin yolu bahtı açık olsun nice bayramlara..” ifadelerini kullandı. 
Ak Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta,  “Araç lastiklerinin birisi aşağıda köyden aşağıya gelirken salavat getirirdik.  Sizler ülkemizin her noktasına, ulaşamadığın yer senin değil diyerekk tüm heryere ulaşarak aştınız. Aramızdaki insanlar hep yolları görünce sizlere dua ettiler. Güzel şeyler yaptık. 18 yaşında Trabzonspor’un şampiyonluğunu görmüştüm. Bu şehir 95 yılından beri yüzölçümü küçük ama özgül ağırlığı çok büyük olan şehrin bizlere çok büyük mutluluk yaşattılar. Bilmeyenler anlamaz. 210 milyon kişi seyretti kutlamalarımızı. Avni Aker Millet Bahçesini kim yaptı biz yaptık. Bu kadar insanı nereye sığdıracaktık. Tüm dünyaya ders verdik. Trabzonspor’la bu sene başarının sabırla olacağını öğrettik. Havalimanımız var. Ek seferler yetmedi. Metropol şehre yakışır havaalanını bu şehre kavuşturmanın zamanı geldi. Bu şehir daha da büyüyecek.” diye konuştu. 


Balta, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının afişleri kesiliyor diye bir algı oluşturuldu. Biz afişleri niye keselim? Biz hemşehrimizin başarılı olmasını isteriz. Ama başarısını gördük. Bu memlekette özgürlüğü PKK’ya mı FETÖ’ye mi getireceksin? Bu memlekette Ermeni var diyen milletvekili önerge veriyor hem de gezi olayında karara tepki göstereceksin? Bu insanlara fırsat vermeyeceğiz.” dedi. 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Mübarek Ramazan Bayramınızı en kalbî duygularımla kutluyorum. Bayramın; ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Trabzonspor’u Süper Lig Şampiyonluğu için tekrar kutluyorum…
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 7/24 hizmet esasına göre, gece-gündüz büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Gün oluyor, kuzeyde; asrın projesi Filyos Limanı’nı açıyoruz. Gün oluyor; Doğu’da Ardahan, Aşık Şenlik Tüneli’nde ışığı görüyoruz. Gün oluyor, batıda; Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve enlerini taşıyan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Özellikle Ramazan ayında, siz dava arkadaşlarımız gibi her akşam iftarlarda, gece de sahurlarda halkımızla birlikte olduk. Sadece son 1 ayda; Türk mühendisliğinin gurur projelerinden olan, dünyanın en uzun asma köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü’nü 4 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık; milletimizin hizmetine sunduk.
Antalya’da Fasalis Tüneli’yle Antalya-Kemer arasını 4 km kısalttık. Güvenli ve konforlu bir yolculuk imkânını vatandaşlarımıza sunduk. Cumartesi günü de Kırklareli’de Pınarhisar ve Çakıllı çevre yollarının açılışını yaptık.
14 Mayıs’ta, mühendislik başarımızın yeni bir göstergesi olacak Rize-Artvin havalimanını Sayın Cumhurbaşkanı’mızın teşrifleriyle açacağız.
Ülkemizin ulaşım ve haberleşme yatırımları için son yirmi yılda, 1 trilyon 337 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık.
Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki hükûmetlerimiz döneminde; Ülkemizin bölünmüş karayolu uzunluğunu 4,5 kat artırarak 28 bin 650 kilometreye çıkardık. Tünellerimizi 50 kilometreden alıp, tam 13 kat artırarak 651 kilometreye çıkardık.
Köprü ve viyadüklerimizi 729 kilometreye uzattık. Havayollarını ‘halkın yolu’ yaptık. Havalimanlarımızı 26’dan 57’ye yükselttik. 61’e çıkaracağız. Dünyanın 129 ülkesindeki, tam 337 noktaya uçuyoruz.
Geçen yıl yolcu sayısıyla İstanbul Havalimanımız, Avrupa'da birinci oldu. Hani şu kimse uçmaz dedikleri İstanbul Havalimanı var ya!
Pandemiye rağmen 30 Nisan'da rekor kırarak toplam 1301 uçuş İstanbul havalimanından gerçekleştirildi. Sadece cuma günü 195 bin 640 yolcu seyahat etti.
30 Nisan cuma günü Trabzon havalimanı da 87 uçuş 10.557 yolcuya ev sahipliği yaparak son iki yılın rekorunu kırdı.
Tersane sayımızı 37’den 84’e, liman sayımızı da 149’dan 217’ye çıkardık. Mavi Vatan’da da söz sahibiyiz. Uzayda izi olmayanın karada gücü perçinlenmez ilkesi ile uydu-uzay çalışmalarımızı hızlandırdık. Türksat5A ve Türksat5B haberleşme uydusunu başarı ile uzaya gönderdik. Aynı yıl 2 uydu birden gönderen nadir ülkelerden olduk.
 Yerli ve millî haberleşme uydumuz Türksat6A’yı Cumhuriyet’imizin 100. yılında uzaya göndereceğiz. Siber alanda ciddi büyümeler gerçekleştirdik.
Genişbant abone sayımızı 20 binden, 87,5 milyona ulaştırdık. Mobil abone sayımız da 28 milyondan, 87 milyona yükseldi.
Ülkemize kazandırdığımız yollarımızla, çok daha rahat, hızlı ve konforlu seyahatler yapıyoruz.
İşletme performansını artıran kesintisiz trafik akışıyla, yollarımızda, seyahat süresinde yıllık 7 milyar saat tasarruf elde ettik. Akaryakıttan 1 milyar litre tasarruf sağlıyoruz. Bunların sonucu olarak;
• Yıllık toplam 85 milyar liralık tasarruf sağlıyoruz.
• Yaptığımız tasarruflarla birlikte, emisyon salınımını da yıllık 5 milyon ton azalttık.
Bunun yanında;
Yatırımlarımız sayesinde, yol güvenliği artarken, trafik kazalarında  % 80’e varan azalmalar olmuştur.
Bu da her yıl 9.500 vatandaşımızın canının kurtulması demektir.
Bizler çalıştıkça, bizler ürettikçe, bizler irade ortaya koydukça; muhalefet partileri komplekse kapılıyor.
O komplekslerini kapatmak için de kibirlerini kabartıyorlar.
Toplandıkları masalar etrafında milletin derdi yok, kendi dertleri var!
Türkiye için yaptıklarımızı görmek istemeyenler, projelerimizi anlatsak da anlamayanlar, Türkiye için kurduğumuz hayalin farkında olmayanlar, Ancak iftira atarlar! Onlar iftira atmaya, projeleri karalamaya devam etsin! Bizler milletimizle Türkiye’yi geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz.
Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülke genelinde bu kadar önemli başarı ve tasarruflara imza atarken, Trabzonumuz da ulaşım ve haberleşme yatırımlarımızdan ciddi oranda nasibini alıyor.
Bugüne kadar Trabzon’un ulaşım ve iletişim yatırımları için 28 milyar liraya yakın yatırım yaptık. Ülkemizin ve dünyanın en önemli projelerinden olan Zigana Tüneli projemiz devam ediyor.
14,5 kilometre çift tüp tünel inşaatı ve birlikte bağlantı yolu ile projemiz toplamda 15 kilometreyi geçecek.
Bu yılın sonunda tamamlamayı hedeflediğimiz projemizin hizmete girmesiyle birlikte, mevcut yol tam 8 kilometre daha kısalacak. Seyahat süreleri de ağır tonajlı araçlarda 60 dakika, otomobillerde de 30 dakika kısalacak.


KANUNİ BULVARI'NDA YÜZDE 70 İLERLEME
Trabzon’da yapımı devam eden en önemli karayolu projelerinden biri de Kanuni Bulvarı… Toplam 28 kilometrelik projede %70’lik bir ilerleme sağladık. Şimdiye kadar 15 kilometrelik bölümü tamamlayıp hizmete açtığımız projemizi bu yıl tamamlamayı hedefledik.
Trabzon Güney Çevre Yolu’nun ilk etabı Akçakale-Akyazı arasında; proje çalışmalarımız devam ediyor. Devam eden pek çok projemizde bu yıl çok olumlu gelişmeler olacak yakından takip ediyoruz.
 Akçaabat Düzköy, Of Çaykara, Araklı Dağbaşı yollarındaki son ihaleleri de bu ay yapıyoruz. Bu yaz döneminde çok hızlı ilerlemeler sağlayacağız.
 Milletimiz için yaptıklarımızı, yapacaklarımızın teminatı olarak görüyoruz. ‘Durmak yok, yola devam’ diyoruz.
Yolunuz ve ufkunuz açık olsun. Birlik ve beraberlik içinde, vatanımızın ve kadirşinas halkımızın hizmetinde devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, teşkilatımızın tüm mensuplarına, Trabzon’a ve Karadeniz ile birlikte tüm vatanımıza selam ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.