Daha önce misafir olduğu bir programda "Temmuz'da emekliye bir sürprizimiz olacak. Detayları 1 Mayıs'ta açıklayacağım" diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün beklenen açıklamayı yapmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs'ta emekli maaşıyla ilgili müjdeli haber vereceğini açıkladı. 26 Nisan'da yaptığı açıklamada Bakan Bilgin, "Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Ayrıntıları 1 Mayıs'ta açıklayacağız."

emekli

BEKLENEN AÇIKLAMA GELMEDİ

Milyonlarca emekli Vedat Bilgin'in 1 Mayıs Pazar günü yapacağı açıklamaya kilitlendi Ancak Bakan Bilgin 1 Mayıs'ta herhangi bir açıklama yapmadı. Bakan Bilgin'in daha önce müjdelediği açıklamayı neden yapmadığına dair bir bilgi verilmedi. Beklenen duyurunun başarısızlığı milyonlarca emekliyi hayal kırıklığına uğrattı.

emekli haber 24

BAKAN NE DEDİ?

Gözden kaçırmayın

Temmuzda asgari ücret artışı beklentiye dönüştü Temmuzda asgari ücret artışı beklentiye dönüştü

A Haber'in canlı yayınında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Detayları 1 Mayıs'ta açıklayacağım. Yaklaşık 13 milyar liralık bir maliyet oluşturuyor. Bunun biraz üzerinde. Ama kalıcı bir düzenleme olacak. Emekli maaşı yıl boyunca yüksek olacak."