Utanç verici. Bir daha görmek istemediğim için habere ikinci kez bakamadım. Yanlış hatırlamıyorsam şu şekildeydi. Bir menajere ödenmeyen borç yüzünden Trabzonspor’un müzesindeki şampiyonluk kupalarına haciz işlemi uygulandı.

Nasıl yani? Ne yapacaklar ki tenekeleri? Bir insanın amacı sadece alacağını istemekse ve art niyetli değilse bunu neden yapar ki? Bir insan alacakları için haciz işlemini neden pahada pek değeri olmayan ama manevi değeri yüksek eşyalara uygulatma gereği duyar ki? Başkaları tarafından yönlendirilmeyen art niyetsiz bir insanın aklına alacakları karşılığında şampiyonluk kupalarına haciz koydurmak nereden gelebilir ki? En önemlisi bunca şeyden Trabzonspor’u yönetenlerin nasıl haberi olmaz ki? Tüm bunlar oldukça tuhaf değil mi? Haberi okuduğumda aklıma gelen sorular bunlardı diye hatırlıyorum çünkü hâlâ cevaplarını bulamıyorum.

Bir müddet sonra olayı daha iyi kavrayabilmek için sosyal medyada dolaşıyorum ve bir fotoğraf düşüyor önüme. Davayı açan o menajerle omuz omuza vermiş, başka bir başkan adayıyla hukuku oldukça iyi bir Trabzonsporlu kişi “adam haklı beyler” diyerek  fotoğraf salıyor piyasaya. Bir “nasıl yani” daha. Bu ne şimdi? Trabzonspor’un şampiyonluk kupalarına göz dikmiş bir kişiyi hangi gerekçe bana haklı gösterebilir ya? Ben bir Trabzonsporlu olarak o şahısla omuz omuza fotoğraf çekilip kişisel sosyal medya hesaplarıma koyacak kadar samimi isem, ona “ben Trabzonsporluyum, bu olay ağırıma gider, biraz bekle başkanla konuşalım önce” diyemez miydim? Çalınmış bir şampiyonluğun kupası ve uygulanmayan adalet için yıllarını heba etmekte olan bir Trabzonsporlu olarak altı tane şampiyonluk kupasına haciz koydurma cüretini gösteren bir densiz benim için nasıl, ne kadar, niçin ve ne için haklı olabilir yani? Tabi şayet böyle bir şeyin olması beni mutlu etmiyorsa…

Bu konuyu şöyle kapatayım. Bu gurur kırıcı olay karşısında kupaların elden gidecek olması gibi saçma bir duyguya hiç kapılmadım. Ödeme yapılacaktı ve olay kapanacaktı ki öyle de oldu. Kimin Trabzonspor’da parası kalmış ki o densizin de kalsın. Fakat; tamamen şahsi fikrimdir ki birileri tarafından bilinçli yapıldığı kanısına vardığım, tek amacın değerlerimizle dalga geçmek olduğu, Fenerbahçe maçı öncesinde böyle bir olayla bizi ulusal basına malzeme eden, bu densizliğe tenezzül eden ve buna sebebiyet veren, olaydan haberi olmayan ve şayet varsa da gerekeni yapmayan tüm şahıslar için gerekenin yapılmasını yönetimimizden lütfen rica ediyorum. İçeride tuhaf şeyler olmadığına bizi ikna edin. Lütfen...

***

Ve ligin son maçı. Benim için oldukça önemli olan bu konuya da değinmeden yazıya son vermeye gönlüm el vermedi. Bu hafta kendi evimizde oynayacağımız Bursaspor maçıyla nice umutlarla girdiğimiz bir sezona daha veda ediyoruz. Bizim için sıralamadaki yeri değiştirmeyecek yalnızca bir 3 puandan ibaret olan, rakibimizin ise ligde kalması için galip gelmek zorunda olduğu, başka bir rakibin de ligde kalmak için gözü kulağının bizde olacağı son maç. İtiraf edeyim beni oldukça üzen çok değişik söylemlerinize denk geliyorum, bize hiç yakışmayan. Benim de olduğu gibi hepimizin gönlünden bir takımın düşmesi ya da ligde kalması geçiyordur ve bu oldukça normaldir fakat birilerine olan kızgınlığınız ya da birilerine olan sempatiniz yüzünden, işi son maçta taktik ve kadro değiştirme talebine kadar götürmek sizi diğerlerinden farklı göstermiyor bilin isterim. Altı yıl önce şampiyonluğu başkaları tarafından belirlenmiş bir takımın taraftarı olarak küme düşecek takımı kendi isteğimize göre seçip göndermek bizi oldukça itici gösteriyor bilin isterim. Lütfen yarın bir gün adalet dediğimizde yüzümüze vurulacak söylemlerden kaçınalım. Trabzonspor, şampiyonluk adayını ve küme düşme adaylarını eline düştüğünde kendi menfaatlerine göre seçen sıradan bir Anadolu takımı değil, tek amacı rakip kim olursa olsun galip gelme zorunluluğu olan bir  futbol ihtilalidir. Gönül, rakiplerin durumu bu pozisyona getirmesini istemezdi ama olan oldu. Kendi camianızı töhmet altında bırakacak cümlelerden kaçınmanızı önemle rica ediyor, Trabzonspor’umuza başarılar diliyor, hayırlı bereketli güzel bir Ramazan ayı diliyorum.

Saygılar…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.