Trabzon Ayvadere'de vatandaşların mağduriyetleri devam ediyor! Trabzon Ayvadere'de vatandaşların mağduriyetleri devam ediyor!

Bahçecik İmam Hatip Ortaokulu 2021-2022 eğitim-öğretim yılında mezun olan 120 öğrencisi için  Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenledi.

          Program, salon girişinde öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları çalışmalarının sergilendiği Görsel Sanatlar ve resim sergisinin açılışı ile başladı.

          Okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen programa Ortahisar İlçe Müftüsü Selami BAĞCI, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet ÖZDEMİR, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Cevdet  KARACA, kurum idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdiler. Okul Aile Birliği’nin de katkılarıyla hazırlanan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve program Kur’an tilavetiyle devam etti.

WhatsApp Image 2022-06-13 at 11.50.39

          Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Murat BOZLAR konuşmasında akademik ve sosyal açıdan birçok başarıya imza atan Bahçecik İmam Hatip Ortaokulunun bu yıl yedinci mezunlarını geleceğe uğurlamaktan dolayı duydukları mutluluğu ifade etti.

          Okulun kültürel ve sportif etkinliklerde de pek çok başarı elde ettiğini ifade eden okul müdürü,  öğrencilerini iyi bir liseye hazırlarken kalp ve ruh dünyalarını zenginleştirmek için gayret ettiklerini, hedeflerinin anne ve babasına, vatanımıza, milletimize ve de dinimize faydalı gençler yetiştirmek olduğunu belirtti.

         Ardından 8. Sınıflar adına dönem birincisi Rümeysa AKBULUT bir konuşma yaparak başarılarında emeği geçen anne, baba ve öğretmenlerine teşekkür etti.

            Mezuniyet ve yıl sonu etkinliği; tiyatro gösterisi, ayet ve hadis grubu, ilahi ve türkü korosunun gösterileri eşliğinde devam etti.

WhatsApp Image 2022-06-13 at 11.50.38

         8. sınıflardan 7. Sınıflara Kur’an ve Bayrak devir tesliminin ardından 8.sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları sinevizyon gösterileri eşliğinde mezuniyet belgelerini almak üzere sahneye çıktılar. Sınıf rehber öğretmenlerinin elinden mezuniyet belgelerini alan öğrenciler bir üst sınıfa geçmiş olmanın heyecanını doyasıya yaşadılar.

Program , okul müdürü Murat BOZLAR’ın yapmış olduğu dua eşliğinde renkli görüntülerle sona erdi.