Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu KTÜ'nün 67. yıldönümü etkinliğinde konuştu.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "11 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "11 Ağustos 2022"

KTÜ’nün 67. kuruluş yıldönümü törenlerine katılan Milletvekilleri Hüseyin Örs ve Bahar Ayvazoğlu, KTÜ’nün yaşadığı demokrasi süreçlerini anlattı. Öğrenci hoca ilişkisinin yanı sıra birlikte demokrasi mücadelesinin örneklerini sergileyen iki milletvekili yaşanan antidemokratik sürece karşı zor günlere karşı verilen mücadeleyi yad etti.  28 Şubat sürecinde KTÜ’den uzaklaştırılan Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın rektör olarak döndüğü üniversitede bu kez başörtüsü yasağı mağduru Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve başörtülü öğrencisine destek veren Milletvekili Hüseyin Örs konuştu.

28 ŞUBAT SÜRECİNDE VERİLEN DESTEĞİ UNUTMADI

Ayvazoğlu, “Benim için çok manidar bir gün. Mezuniyet törenine bile alınmayan bir öğrenci olarak bugün size buradan bir milletvekili olarak sesleniyorum. Bunun gururunu ve onurunu yaşıyorum. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs Hoca benim hocamdır. Farklı siyasi kulvarlarda mücadele ediyor olsak da ona olan saygımdan sevgimde hiçbir zaman eksilme olmadı. O zorlu süreçlerde de bizim yanımızda olduğu için de ayrıca ona ayrıca huzurlarınızda bir teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

TBMM’DE HOCA-ÖĞRENCİ MESAİ YAPIYORLAR

Milletvekili Ayvazoğlu’nu duygulanarak dinleyen Milletvekili Örs de programına ardından, “Ben Sayın Milletvekilimizin Hocasıyım, bunu ifade etti. Beni çok mutlu etti. Bizim böyle günlerde, özel günlerde bir arada olmamız, birbirimizle dayanışma içinde olmamız güzel bir şey. Zor günler dediği süreçler 28 Şubat süreciydi. Onu ifade etti. Şimdi Allah’ımıza şükürler olsun, parlamentoda hoca öğrenci olarak vazife yapıyoruz.” dedi. KTÜ, 67. kuruluş yıldönümde TBMM’deki iki vekiliyle ne kadar nitelikli insanlar yetiştirdiğini de bir kez daha ortaya koydu.