Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Avrupa Spor Haftası açılış töreni Akçaabat’ta yapılan etkinliklerle kutlandı. Etkinlik kapsamında yapılan gösterilere yoğun ilgi oldu.

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası, 81 ilde eş zamanlı olarak farklı aktivitelerle gerçekleştirildi. 

CHP’li Oyman gündemi, siyaseti ve siyasetçileri eleştirdi CHP’li Oyman gündemi, siyaseti ve siyasetçileri eleştirdi

WhatsApp Image 2022-09-28 at 08.57.38

Yedi bölgeyi temsilen İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve Van başta olmak üzere 81 ilde açık ile kapalı alanlarda sportif etkinliklerin düzenlendiği organizasyona, tüm ülkenin katılımını sağlamak amacıyla ev aktiviteleri de bu yıl dâhil edildi. Federasyon tarafından geliştirilen Türkiye'nin en büyük dijital spor salonu ve tamamen ücretsiz olan "HisApp Mobil Uygulaması" evde ve iş yerlerinde spor yapmak isteyenler için bu etkinlik kapsamında yerini alacak. 

WhatsApp Image 2022-09-28 at 08.57.38 (1)

Bu yıl "BeActive" sloganı ile kutlanan Avrupa Spor Haftası’nın ilimizdeki açılış töreni Akçaabat’ta gerçekleşti. Açılışa Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Selçuk Yener, ilçe müdürleri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Selçuk Yener; "Sağlıklı yaşam ve spor yapma alışkanlığını kazandırmak, fiziksel aktiviteleri artırmak,  spor kültürünün tabana yayılmasını ve herkes için spora eşit erişimi sağlamak ve sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek adına çeşitli sportif etkinlikler düzenlenerek farkındalık oluşturmayı amaçlayan Avrupa Spor Haftası etkinliklerine her yaştan vatandaşımızı davet ediyoruz.

WhatsApp Image 2022-09-28 at 08.57.37

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizlerde her yaştan vatandaşımıza sporla bütünleşmiş bir yaşam tarzı oluşturmaları adına; donanımlı, gelişmiş spor tesislerimiz ve yetkin personellerimizle her zaman destek vermeye hazırız.” ifadelerini kullandı. 

WhatsApp Image 2022-09-28 at 08.57.37 (2)

Sahil boyu yürüyüşle başlayan programda,  Karate, Bilek Güreşi, Cimnastik, Tekvando-Kata dallarında sporcuların gerçekleştirdiği gösteriler yoğun ilgi gördü.