Trabzonspor Yönetimi, sözleşmesini 2025 yılına kadar uzattığı şampiyon teknik direktör Abdullah Avcı'nın yıllık maaşını 3 kat artırdı. Bir önceki sözleşmesinde bu sezon maaşı 8.5 milyon TL olarak belirlenen Avcı, 25 milyon TL kazanacak. Geçtiğimiz haftalarda Abdullah Avcı ile yeni bir sözleşme için anlaşmaya varan ve bu sezon sözleşmesi sona erecek olan tecrübeli teknik direktörün sözleşmesini 2025 yılına kadar uzatan Trabzonspor Yönetimi, detayları KAP'ta açıkladı.

abdullah avcı yeni 2

Tecrübeli antrenörün maaşında önemli bir artış sağlandı

Şampiyonluk hasretine son veren Abdullah Avcı, önceki sözleşmesinden 3 kat daha fazla kazanacak. 2023/2024 ve 2024/2025 futbol sezonlarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilecek 'bir önceki yılın aynı ayına göre değişim tablosunda' yer alan Temmuz oranları dikkate alınarak bir önceki sezonda ödenen garantili ücret (TÜFE + ÜFE)/2 oranında artırılacak ve bu artış oranı yüzde 50'den fazla olmayacak.

avcı-14

Kayserispor-Trabzonspor maçı öncesi flaş sözler! Kayserispor-Trabzonspor maçı öncesi flaş sözler!

Yıllardır beklediği şampiyonluğun sevincini camiaya ve taraftarlara yaşatan Abdullah Avcı'nın yeni sözleşme ile ödüllendirildiği öğrenilirken, başarılı teknik direktörün hiçbir rakamdan bahsetmeden imza attığı ve yönetimin antrenörüne beklenen jesti yaptığı öğrenildi.