Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in iddialarına ilk yanıtı kürsüden verdi. Ataman iddiları yalanlarken Özel'den özür beklediğini açıkladı. Ataman ayrıca durum ile ilgili "Böyle bir olay söz konusu değil. Kendisinden özür bekliyorum" dedi.

Muhtar olayı yalanladı

Özgür Özel'in iddialarına konu olan muhtar ile ilgili konuşan Atilla Ataman şunları söyledi;

"Bizi kullanarak açıklama var. Bu durum hakkında bilgilendirme yapmam lazım. Özgür Özel benim şahsımı ve eşimi hedef alarak Gümüşhane'nin 3 köyünü Trabzon sınırlarına aldırarak mahalle yaptırdığımızı anlattı. Durumu öğrenince ben de sabah muhtarlar birliğini arayarak mahalle sayımızı sordum ama sayıda değişen bir şey yok." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Ortahisar'da sular durulmuyor! Başkan Adayı usulsüzlükleri 61medya'ya anlattı İYİ Parti Ortahisar'da sular durulmuyor! Başkan Adayı usulsüzlükleri 61medya'ya anlattı

Şahit olarak gösterdiği muhtarlar böyle bir durum olmadığını söyledi. Öz Kürtün Belediye Başkanı da beni arayarak üzüntüsünü belirtti. Özgür Özel'den özür bekleyen Ataman; "saat 15:00'e kadar şahsıma özür açıklaması bekliyorum. Eğer yaparsa bunu yaparsa teşekkür ederim. Yoksa saat 15:00'te açıklamalarda bulunacağım" dedi.