Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 yaşındayken çekilen bir fotoğraf karesi ilk kez ortaya çıktı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen Türk milletini kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.

HİÇ GÖRÜLMEYEN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTILAR

TV100 ekranlarında Ertan Özyiğit moderatörlüğünde gerçekleşirken ve araştırmacı yazar Oktan Keleş'in konuk olduğu 'Kayıt Dışı' programında, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün daha önce hiç görülmeyen bir hali paylaşıldı.

"KEMAL" İSMİ VEREN HOCASIYLA AYNI KAREDE

Gizemli soruların cevaplandırıldığı programda, Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 yaşındaki hali ilk kez izleyicilere tanıtıldı.  Atatürk'ün kendisine Mustafa Kemal ismini veren Mustafa Sabri Efendi ile aynı karede çekilmiş fotoğrafı çok dikkat çekti. Öte yandan fotoğrafın detaylarını anlatan Oktan Keleş, "Mustafa Sabri Efendi, 1893 yılında Atatürk'ün öğretmeniydi ve Kemal adını verdi. Mustafa Sabri Efendi hoca ve Mevlana ile kilometre taşı takvim karışımının ay ve günün farklı olduğunu düşünürsek, 1 yıl hata payı olabilir. 1885 tarihli bir fotoğraf."

Sungun Babacan Kimdir ? Kaç yaşında, Ne zaman öldü? Sungun Babacan Kimdir ? Kaç yaşında, Ne zaman öldü?

Sosyal medyada fotoğrafla ilgili çok sayıda yorum yapılırken, herkes tek bir noktaya odaklandı. Fotoğrafta Atatürk'ün ayak ayak üstüne atması ve asil duruşu herkesin dikkatini çekerken, "O zamandan büyük adam olacağı belliymiş" gibi yorumlarda bulunuldu.