Atatürk Köşkü'nün restorasyonundan son durum Başkan Zorluoğlu yerinde inceledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Atatürk Köşkü’nde  30 kişilik uzman ekip tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 ve 1930 yıllarında Trabzon’u teşriflerinde ağırlandığı, 1937 yılı ziyaretinde ise konakladığı ve içerisinde vasiyetini yazdığı Atatürk Köşkü, önemiyle mütenasip hale getirilmek üzere 20 Eylül Salı günü ziyarete kapatılarak restorasyon çalışmalarına başlanmıştı. Atatürk Köşkü’nü adına yakışır hale getirmek istediklerini dile getiren Başkan Zorluoğlu, restorasyon çalışmalarını yerinde gördü. 4 katlı Köşkün tüm odalarını tek tek dolaşan Zorluoğlu, çalışmalardan memnun kalırken, gördüğü eksikliklerle ilgili de gerekli talimatları verdi. Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında ilgili daire başkanları eşlik etti.
 WhatsApp Image 2022-11-07 at 12.47.57


Atatürk Köşkü yeni bir tadilata ihtiyaç duymadan hizmet verecek

Başkan Hacısalihoğlu'ndan 10 Aralık Mesajı Başkan Hacısalihoğlu'ndan 10 Aralık Mesajı

WhatsApp Image 2022-11-07 at 12.47.58
İncelemelerinin ardında Başkan Zorluoğlu, “Çok önemli ve çok önemsediğim bir iş. Atatürk Köşkü’nü Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne hazırlıyoruz. Dolayısıyla bir fark ortaya koymalıyız. Son derece hassas bir çalışma gerektiriyor. Bilimsel ve teknik anlamda kuvvetli olmalıyız. Ortaya çıkabilecek bazı durumları da sürekli olarak değerlendiriyoruz. Çevresi ile birlikte tamamlandığında, Atatürk Köşkü uzun yıllar artık yeni bir tadilata ihtiyaç duymadan hizmet verecektir. Öte yandan girişten itibaren insanlarımızın bilgi edinebileceği şekilde mekanizma kuracağız."ifadelerini kullandı.  WhatsApp Image 2022-11-07 at 12.47.59
 

Mümkün olursa merdivenlerde mekanizmalar kurulacak

WhatsApp Image 2022-11-07 at 12.48.00 (1)
Başkan Zorluoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Özel gereksinimli bireylerimizin de rahatlıkla Atatürk Köşkü’nü görebilmelerini sağlayacak dokunuşlar yapmalıyız. Engelli vatandaşımız geldiğinde bir şekilde içeriye girebilmeli hatta mümkün olursa merdivenlerde mekanizmalar kurulmak suretiyle üst katlara çıkabilmeliler. Titiz çalışma yürüten ekiplerimize kolaylıklar diliyorum."