Büyükşehir Belediye Başkanın  Atilla Ataman’ın düzenlediği basın toplantısına AK Partili Büyükşehir Meclis Üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Ataman, basın toplantısına geçmeden önce CHP Grup sözcüsü Özgür Özel’in TBMM’deki açıklamalarını 4 dk olarak salondakilere dinletti.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’ın basın toplantısında söylediği en net ifade “1981 yılında başlayan bir mahkeme sonuçlandı. Şimdi o karar uygulandı” yönünde... Bu konuyu 1 yıldır platform kurup bu işin peşine düşen Kürtün Platformu Başkanı Salim Koca’ya sorduk. Koca, kesinlile böyle birşey olmadığını belirterek Ataman’ın  ifadelerini reddetti. Koca böyle birşey varsa mahkeme kararıda olması lazım” şeklinde görüş belirtti.

Trabzon'dan Özgür Özel tartışmalarına son verecek açıklama Trabzon'dan Özgür Özel tartışmalarına son verecek açıklama

Bundan sonra ne olur? Trabzon bu olaydan fazla etkilenmez ancak Gümüşhane kendi içinde epeyi tartışacak. Gümüşhane Milletvekillerinin gündemlerine almadıkları ve yanına hiç yanaşmadıkları olay büyüdükçe büyür. Seçimlere nasıl yansır derseniz “AK Parti zarar görür” ancak ne kadarını bilemeyiz. “Sınır tekrar değişir mi?” sorusunun cevabını ise zaman gösterecek!.Bize göre çok zor.