‘AYAK OYUNLARI İLE DİVAN BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA OTURMAK İSTİYOR’

Trabzonspor’da Divan Başkanlık genel kurul tarihinin erken tarihe alınmasının yankıları sürüyor. Divan üyesi Erdal Atalay daha önce KAMUOYUNA DUYURU şeklinde açıklama yapmış mevcut başkan Ali Sürmen’e tepki göstermişti.

al

İŞTE O AÇIKLAMA KAMUOYUNA DUYURU

Trabzonspor Divan Kurulu’ndan üyelere gönderilen bildirimde kulübün ertelenmiş olan Divan Başkanlık Kurulu seçiminin 7 Ocak tarihinde yapılacağı açıklanmıştır.

Oysa Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, daha önceki beyanlarında, kulübümüzün tüzüğünde divan başkanlığı ile yönetim kurulu üyeliklerine adaylıklar konusunda yer alan antidemokratik maddelerin değiştirilmesi suretiyle seçime gidileceğini vurgulayarak şubat ayı içerisinde yapılması gereken seçimli divan toplantısını yeni tüzük tadilat kongresinden sonraya bırakmış fakat mevcut durumda bu söylediklerine aykırı bir tutum sergilemiştir.

Aslında bu yöntem Ali Sürmen için şaşılacak bir davranış biçimi değildir. Daha önce de defalarca söylemleriyle eylemleri birbirini tutmamış, türlü atraksiyonlarla koltuğunu koruyabilmek adına Trabzonspor’un gelenekleriyle ve ilkeleriyle örtüşmeyecek davranışlara yönelmiştir.

Çok açıkça görülmektedir ki; Divan Başkanı takımımızın ligde bulunduğu durumu değerlendirmek ve camiamızın halet-i ruhiyesinden faydalanmak istemektedir. Bu doğrultuda kendisine akıl veren birilerinin varlığı da ihtimal dahilindedir.

ali sürmen divan kurulu

Trabzonspor Divan Başkanlığı ayak oyunlarıyla işgal edilecek bir makam değildir.

Ali Sürmen, kendi kendisiyle çelişen ve kurumsal duyarlılığına güvenilmeyecek birisi olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Eğer Sürmen ve ekibi, iyiniyetli, samimi ve duyarlı Trabzonsporlularsa, tüzük tadil komisyonu oluşmasına rağmen, yangından mal kaçırır gibi seçimli genel kurul yapmak yerine, önce bahse konu maddeleri güncelleyecek ve demokratikleştirecek bir tüzük tadilat kongresi toplanmasına ön ayak olmalı, ardından oluşacak yeni tüzüğe göre sandığa gitmelidirler.

Aksi yönde atacakları her adım yüce bir kurulun tartışılması sürecini devam ettirmekten başka hiçbir amaca hizmet etmeyecektir.

Ali Sürmen’in yapması gereken bu süreci planlamak ya da böyle bir genel kurulda aday olmadan köşesine çekilmektir. Eğer kulübü seviyorsa önce sözünü tutmalı, sonra koltuğu bırakmalıdır.

Kamuoyuna duyurulur. Dr Erdal Atalay Divan Genel kurul Üyesi

DİVAN ATALAY

'DAHA ÖNCE TÜM KURUL BAŞKANLARI BU KARARI ALDI'

Erdal Atalay 61medya.com’a konuyla ilgili özel açıklamalar yaptı. Atalay ‘Ali Sürmen ile 5 kurul başkanının imzaladığı seçimin yapılacak tüzük tadilatından sonra yapılması için alınan ortak karara kimseye sormadan TRABZONSPOR’UN bugünkü puan durumundan istifade ederek erken kongre kararı alması kabul edilemez bir tutumdur.’ Dedi.

‘MAHMUT ÖREN 3 AY ÇALIŞTI’

Atalay ‘Mahmut Ören başkanlığında bir komite 3 ay çalıştı bir Metin hazırladı yönetime sundu bu çalışmaları göze önüne almadan kendi iradesi ile 7 Ocak günü kongre kararı aldı. Sözüne ve eylemine güvenilmeyen bir divan başkanımız var’ tepkisini gösterdi.

ali sürmen haber trabzospor

‘KOLTUK AŞKI BU DEMEK’

Atalay şöyle devam etti ‘Divan başkanları bugüne kadar 2 dönem yaptı. Ali Sürmen şimdi 6 sene divan başkanlığı yaptı sonra kongreyi pandemiyi ve tüzük tadilatı bahanesi ile bir sene uzattı ve şimdide 3 senelik muhtemelen tek adayla gidilecek seçimle bu süreyi 10 seneye çıkaracak. Koltuk aşkı bu demek. Ayak oyunları ile divan başkanlığına oturmak istiyor. Koltuk sevdası verdiği sözlerden, attığı imzadan vaz geçecek kadar önemli olan sayın Sürmen Divan başkanlığına ne kadar layıktır kamuoyuna bırakıyorum. İlerdeki genel seçimler için o makamı kullanmak niyeti ile hareket ediyor kanaatindeyim’ ifadelerine yer verdi.

"TABİİ SENATÖR SANKİ!"

Atalay "Kendisi 6 aylık yöneticilik yaparak divan başkanı oldu ben 4 sene 10 ay yöneticilik yapmama rağmen aday bile olamıyorum.  Bu şartlarda aday olmamalı... 10 yıl divan başkanlığı... Tabii senatör sanki!" tepkisini gösterdi.