Trabzon Günleri’nin sonunda Trabzon bileşenleri ortak kanaatte buluştu

HACISALİHOĞLU: “ARTIK İNSANLARI TRABZON’A ÇEKMELİYİZ”

Ankara'daki Trabzon Günleri, sonunda Trabzon’u yöneten idari kadro ve kanaat belirten STK’lar ile siyasiler, bundan böyle Trabzon’da Uluslararası bir festivalin zamanının geldiğini söyledi. TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’un artık her yıl şehir dışına çıkmak yerine Trabzon’da bir festivale yönelmesi gerektiğini belirterek, “Buna Trabzon’un ve Trabzon esnafının ihtiyacı var. Artık dışarıdan içeriye çekim merkezi olacak adımlar atmalıyız.” dedi.

USTAOĞLU: “PAYDAŞLARIMIZLA GÖRÜŞÜP KONUŞMALIYIZ”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ankara’da yapılan Trabzon Tanıtım Günlerinde Trabzon’da uluslarası bir festiva l yapılaması fikrine sıcak baktığını söyledi. Vali Ustaoğlu, “Uluslarası festival Trabzon’a yakışır. Bunu paydaşlarımızla konuşmamız, görüşmemiz lazım. Trabzon artık ülke sınırlarını ismiyle her şeyiyle aşan bir marka. Bizim bunu bu anlamda bir organizasyona dönüştürmemiz güzel olur diye düşünüyorum” dedi.

TRABZON İL GÜNLERİNİ BAŞLATAN ŞEHİR

Ankara’da düzenlenen Trabzon günlerini değerlendiren Vali Ustaoğlu, “Ankara’da il günlerini başlatan şehir Trabzon. Yıllar önce bunun liderliğini yapan Trabzon’dur. Bende daha önce Ankara’da görev yapan biri olarak her yıl Ankara’daki il günlerinde en fazla ilgiyi gören ilin Trabzon olduğunu görürdüm ve hiç kaçırmaz hepsine gelirdim. Yıllar sonra nasip oldu bizde Trabzon’a vali olarak atandık. Atandığımız günden itibaren de yine aynı şekilde her yıl olduğu gibi yine yanı şekilde Trabzon günlerimizin de organizasyonunda Valiliğimiz bu rolü üstlendi. Burada özellikle sayın bakanımıza teşekkür etmek istiyorum. Süleyman Soylu Bakanımız her yıl aynı hassasiyetle Trabzon günlerinin yapılması noktasında kendilerinin talimatları, himaye ve destekleriyle bizde burada bu etkinliği yapmaya çalışıyoruz. İki yıl pandemi sürecini yaşadık. En son 2019 yılında yapmıştık. İki yıl aradan sonra büyük bir coşkuyla b öyle güzel bir mekanda yapmak nasip oldu. Yine bir ilki başardık. Millet bahçesinde ilk il günlerini Trabzon yaptı” ifadelerini kullandı.

Trabzon'da Koruyucu Aile Şenliği düzenlendi Trabzon'da Koruyucu Aile Şenliği düzenlendi

TRABZON İSMİ HER ZAMAN İLGİ ÇEKİYOR

Vali Ustaoğlu, Trabzon isminin herkes tarafından ilgi çekici bulunduğunu belirterek, “Başta ilçe stantlarımız olmak üzere STK’larımızla, odalarımızla buradayız. Tabiri caizse Trabzon’u Ankara’ya taşıdık. Tüm kültürel değerleriyle, doğal, güzellikleriyle ve heyecanıyla buraya taşıdık. Trabzonspor’umuzun şampiyonluğunun dünyada nasıl bir ilgi uyandırdığını hep birlikte gördük. Hangi aktivite olursa olsun başında Trabzon geçiyorsa bu vatandaşımızın ilgisini çeker. Muhakkak bir şekilde gidip görmeyi arzu eder. Bu anlamda da Ankara’da Trabzon günleri ilgi uyandırıyor” dedi. 

ULUSLARASI FESTİVAL TRABZON’A YAKIŞIR

Trabzon’da Uluslararası festival yapılma fikrine sıcak baktığını söyleyen Vali Ustaoğlu, “Uluslarası festival Trabzon’a yakışır. Bunu paydaşlarımızla konuşmamız, görüşmemiz lazım. Trabzon artık ülke sınırlarını ismiyle her şeyiyle aşan bir marka. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin Trabzon ismi her zaman bir marka isim olarak anılıyor. Bizim bunu bu anlamda bir organizasyona dönüştürmemiz güzel olur diye düşünüyorum” sözlerini kaydetti.