Transfer çalışmaları kapsamında Dnipro oyuncusu Artem Dovbyk'i kadrosuna katmak isteyen Trabzonspor'a oyuncudan iyi haber geldi.

Yusuf Yazıcı'nın eski hocasından flaş açıklamalar! "Hata etti" Yusuf Yazıcı'nın eski hocasından flaş açıklamalar! "Hata etti"

Cornelius'u 6 Milyon Euro karşılığında Kopenhag'a satan Trabzonspor forvet transferi için harekete geçti. Bordo mavili takımın ileri hatta düşündüğü oyuncular arasında olan Artem Dovbyk, Ukrayna basınına geleceğiyle ilgili önemli demeçler verdi. Dovbyk transferi için; artık takımdan ayrılma zamanının geldiğini ve kulübüne para kazandırarak gitmek istediğini söyledi.

Dovbyk'in açıklamaları sonrası Trabzonspor'un eli güçlendi

Transfer olmak istediğini açık açık ifade eden Dovbyk, şunları söyledi;

1.5 yıl önce birçok teklif oldu. Dnipro-1'de devam ettim. Milli Takım'a çağrıldım. Dnipro-1'in artık transferimden para kazanabilmesini ve sonrasında kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Dnipro-1'in yakın tarihteki en golcü oyuncularından biri oldum. Şimdi hayalimi gerçekleştirmek ve yeni bir meydan okuma istiyorum. Dnipro yönetimi ve taraftarlarının beni anlayacağını düşünüyorum. 25 yaşındayım. Yeni bir meydan okuma istiyorum.