Arap Turistlerin Uzungöl'den sonra yeni gözdesi Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü oldu.

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yeşil bir vadide yer alan Sera Gölü, Arap turistlerin yeni gözdesi haline geldi. Gölde deniz bisikletine binen turistler eğlenceli vakit geçiriyor.

Arap Turistlerin Uzungöl'den sonra yeni gözdesi Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü oldu (1)

1950 yılında meydana gelen heyelandan sonra ilçedeki Derecik Vadisi'nde oluşan ve yamaçlardan çıkan büyük kayaların Sera Deresi'ni bloke ettiği göl, 2010 yılında tabiat parkı ilan edilmiştir. Hem Trabzon şehir merkezine hem de Akçaabat'a yakın olan göl, ulaşım kolaylığının yanı sıra eşsiz manzarası ile de dikkat çekiyor. Sera Gölü, ziyaretçilerine doğada vakit geçirme, göl üzerinde deniz bisikletine binme ve yerel lezzetleri tatma fırsatı sunuyor.

Arap Turistlerin Uzungöl'den sonra yeni gözdesi Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü oldu (5)

TÜRSAB Başkanı Kantarcı, Sümela’daki ayinin art niyetli olduğu yönündeki söylemleri değerlendirdi TÜRSAB Başkanı Kantarcı, Sümela’daki ayinin art niyetli olduğu yönündeki söylemleri değerlendirdi

Arap Turistlerden Yoğun İlgi

Doğu Karadeniz, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Özellikle pandemi sonrası Arap turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgede, yeni cazibe merkezleri dikkat çekiyor. Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Sera Gölü, iklimi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bölgenin yeni cazibe merkezlerinden biri olurken, doğa ile iç içe deniz bisikletleriyle göl üzerinde yapılan tur, Arap turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Arap Turistlerin Uzungöl'den sonra yeni gözdesi Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü oldu (2)

Yerli Turist Sayısı Düşük

Deniz bisikleti ile göl turlarının Arap turistlerin en büyük tutkusu olduğunu belirten turistik tesis işletmecisi Ahmet Gül, "Sezon son derece yoğun. Yerli turist sayısı düşük, Arap turist sayısı çok yüksek. Deniz bisikletine binmeyi severler. Turlarının tadını doğayla iç içe geçiriyorlar. Kötü yorumlar almıyoruz. Talebe cevap veremiyoruz" dedi. Bölgeye gelen Suudi Arabistanlı turistlerden Halit Mansur, Sera Gölü'nü çok sevdiklerini belirterek, "Her şey çok güzel. Doğa ile iç içe keyifli bir gün geçirdik. Eğlenceli vakit geçiriyoruz" derken, Sera Gölü'ne gelen diğer Arap turistler de gölü çok beğendiklerini ve uzun süre Trabzon'da kalmayı planladıklarını söyledi.